Навчально-виховна робота

Відзначення Дня Соборності України


День Соборності — свято  України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
У  ПТУ № 16 смт Олександрівка проведена низка навчальних, виховних заходів щодо відзначення Дня Соборності України, Акту злуки УНР і ЗУНР. Класні керівники груп провели з учнями заплановані  години спілкування,  лекції, інтелектуальні конкурси, присвячені політичним та історичним подіям в утворенні і зміцненні української державності, історії та діяльності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.  22 січня 2018 учнівський та педагогічний колектив прийняли участь у мирній патріотичній ході до пам'ятника Кобзаря а також взяли участь у районному заході присвяченому Дню Соборності України.
 

Зустріч з волонтером.

26 грудня 2017 р. в училищі відбулася зустріч з волонтером Гревцовим В.  В ході зустрічі було презентовано виставку фотографій учасників АТО,  книги, та вироби  добровольця Аліни Косовської.

Новорічний бал в училищі


Одна з найяскравіших довгоочікуваних  подій у житті нашого училища - новорічний бал, який відбувся 28 грудня.  Учні всіх навчальних груп підготували новорічні поздоровлення, веселі казки, сценки, пісні, навіть заколядували англійською! Усі учасники та глядачі отримали позитивний заряд на весь наступний рік!
До 28 грудня учнями було підготовано виставку різдвяних прикрас: віночків, свічок, шкарпеток.
Колектив ПТУ №16 м. Мала Виска від щирого серця вітає всіх з Різдвом Христовим та наступаючим Новим Роком!
Зичимо міцного здоров'я, творчих натхнень, здійснення ваших професійних планів, особистих бажань та усіх мрій та задумів.
Нехай Різдво та Новий рік принесуть тільки добробут, благополуччя, родинне тепло та злагоду, щирих друзів та партнерів, шани та любові від рідних та близьких людей, щасливих та яскравих подій та усього самого найкращого!
Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань.
 

Тиждень права

 В ПТУ № 16 м. Мала Виска з 04.12 по 08.12.2017 року проведено ряд заходів в рамках Всеукраїнського тижня права в ході якого відзначено Всесвітній день захисту прав людини і громадянина. Так тиждень розпочався з інформаційної години для учнів І-го курсу на тему: «Я маю право», де учнів познайомили з Конвенцією про права дитини та конституційними правами, свободами і обов’язками громадян України. А вже наступного дня учнівська молодь мала можливість взяти участь у правовому брейн-ринзі з метою перевірки своїх знань законів України і можливості шляхів розгляду різноманітних  справ, що пов’язані з їх порушенням. Ще однією з форм проведення стан учнів навчальних груп у реалізації право просвітницького проекту. Я маю право, саме в межах цього учнівські групи виготовили тематичні стінгазети на власне бачення реалізації прав дитини. Всеукраїнський тиждень права завершився підбиттям підсумків та обміном вражень. Підготував та провів тематичний тиждень викладач правознавства Сімчишин В.І.

 

"Treasure Island"

6 грудня в нашому училищі відбувся англійський квест "Treasure Island". Учні та викладачі розділились на 3 команди і по карті намагались віднайти сховані скарби пірата. Виконавши завдання з вивчених тем, зробивши фотографії, першою командою прийшла №3. Переможці отримали солодкий подарунок!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СНІД! Обери життя!

З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує  справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.

На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Сьогодні в нас офіційно зареєстровано 49 тис. осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тис. дітей у  віці до 14 років. У тенетах СНІДу перебувають понад 3 тис. громадян України, з яких понад 100 дітей. Це офіційна статистика, зареєстрована в Українському центрі профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України.

1 грудня 2017 року у ПТУ 16 смт Олександрівка за участю працівників районної бібліотеки для дорослих відбувся тренінг-лекція "СНІД! Обери життя!"

Учні в дружньому та теплому колективі дізналися цікаві факти про досить "молоду" хворобу.  Вкотре переконалися, що життя - це найвища цінність, і що кожен із нас повинен обрати правильний вибір.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 днів проти насилля

25 листопада 2017 року у ПТУ 16 смт Олександрівка стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини. Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Педагогічним колективом була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Була інформація «Батькам про права дитини», «Як захищені права дітей в Україні?». Проведено анкетування учнів, де головним питанням було: «Поширення та форми насильства в навчальному закладі». Учні ПТУ залюбки приєдналися до участі в Міжнародній акції «16 днів проти насилля». Було проведено низку тематичних виховних заходів,психологічних тренінгів. Відбулась зустріч із працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  та представником районної поліції на якій провелась лекція з елементами бесіди «На захисті дитини від насильства стоїть закон». 

 

 

 

 

 

 

Осінній бал 2017

Краса глибоко в душу проникає

І заворожує, і обпікає нас.

Це осінь щиро в гості закликає

Пройтись в природу в дивовижний час.

Душа від ніжності чарівної радіє,

Віта поезію осінньої пори.

Все золотиться ніжно, багряніє,

Сміється сонце радісно згори.

І стільки чарів в осені, і рими,

І стільки звуків. Шелестів в ній є,

Що в кожне серце проника незримо

І збайдужіти людям не дає.

28 листопада, в майже останній день осені, в нашому училищі відбувся осінній бал, організований у незвичний спосіб, а саме у форматі гри «Хто зверху». Дві команди хлопців та дівчат змагалися у своїй акторській майстерності, ерудиції, інтелектуальних здібностях, щоб таки визначити, хто ж розумніший – чоловіки чи жінки. В паузах між конкурсах виступила талановита молодь нашого училища з музичними композиціями, а саме Альона Рашевська, Костянтин Безпалий, Олена Дегнер та Марина Кубенко. На завершення в подарунок глядачі отримали пісню «Десь по світу», перероблену з відомої композиції «Despacito» у виконанні ансамблю учнів та викладачів (Вікторія Романенко, Марина Кубенко, Денис Мельник, Павло Мехоношин, Ангеліна Мартинова. Владислав Костюк, Руслана Панасенко). До речі, дівчата зверху!:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День пам"яті жертв Голодомору

Голодомор 1932-1933рр. – одна з самих  трагічних   сторінок у новітній історії українського народу.  Роки державної незалежності  України стали часом  усвідомлення причин перебігу та наслідків національної катастрофи українців. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933рр. геноцидом українського народу.

25 листопада 2017 року о 9.00. у місті Мала Виска – центрі Маловисківської громади, відбулася урочиста хода з вшанування жертв Голодомору.  В урочистій ході взяли участь маловищани , мешканці громади та учні ПТУ №16 м. Мала Виска разом з педагогічним колективом , які виразили своє небайдуже ставлення до цієї трагічної події української історії  особистою участю в заході з вшанування невинних жертв політичного злочину тодішнього  радянського керівництва.

Учасники  заходу поклали  квіти до Пам’ятного знаку  жертвам Голодомору 1932-1933 років, встановили  запалені лампадки, щоб пом’янути наших земляків, які передчасно пішли з життя з причини голодної смерті  в роки Голодомору.

Поминання жертв Голодомору – це не тільки  визнання трагедії нашого багатостраждального народу, чимало  сторінок  історії якого написані кров’ю,  а й  нагадування про те,  що сьогодні ми, українці,   маємо залишатися пильними, щоб не допустити  подібних злочинів, що  можуть призвести до  невиправданих жертв. 

 

 

 

 

 

Напередодні, 24 листопада 2017 року, учні відокремленого структурного підрозділу ПТУ 16 смт Олександрівка вшанували пам'ять про загиблих голодною смертю в мітингу-реквієму "Вшануй  і пам'ятай". Класними керівниками закладу було проведено ряд виховних заходів по вшануванню жертв геноциду.
Пам'ять про Голодомор – це виклик українофобії, ненависті, грубим порушенням прав людини, дискримінаціям та геноцидам.
Запаліть свічку пам"яті 25 листопада .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Будемо толерантними

22 листопада 2017 р. учні 19 групи ПТУ № 16  разом з  вчителем  Бевзюк Г. та  бібліотекарем Миценко Л. взяли участь у уроці толерантності на тему "Ми всі різні-ми всі рівні", який проводився в районній бібліотеці до Міжнародного дня толерантності. Бібліотекар О.Діденко у вступному слові відмітила, що з кожним днем світ жорстокішає , тому  мета заходу - розкрити поняття „толерантність”, показати певні рівні   толерантної поведінки людини , адже толерантність необхідна у взаєминах між окремими особами, в родині та громаді. Розповіді бібліотекаря доповнювали відеоролики. Юнаки та дівчата активно приймали участь в обговоренні, ігрових вправах. Кожен мав можливість дізнатися за допомогою анкетування настільки він толерантний. 

На книжковій виставці «Бібліотека – територія толерантності»  були представлені книги  авторів - представників різних національностей.

 

 

 

 

 

 

Фестиваль японської культури

23 листопада 2017 р., в рамках року Японії в Україні в театрі імені Марка Кропивницького відбувся фестиваль японської культури серед учнів професійно-технічних закладів Кіровоградської області.
Гості та присутні мали змогу ознайомитися ближче з традиціями та мистецтвом країни, де сходить сонце. Найкращі учасники фестивалю були нагороджені невеликими подарунками та відзначеними, як найкращі учасники. Серед  учасників є учениця ІІ курсу Рашевська Альона та учениця   ІІІ курсу ПТУ  16 смт. Олександрівка Канюка Руслана в номінації "Декламація японських віршів у стилі вака", яка лірично, ніжно і по-японськи стримано розкрила пейзажні мотиви матінки-природи.

 

 

 

 

 

 

 

 

Безпека на дорозі - це життя

В ПТУ №16 м. Мала Виска проведено заходи з профілактики безпеки на дорозі. В рамках «Тижня безпеки дорожнього руху» було проведено конкурс малюнків, виховну годину на тему «Правила поводження на дорозі» та надання першої долікарської допомоги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вшанування Героїв

21 листопада учнівський колектив ПТУ №16 приймав участь в урочистій ході та покладанні квітів до пам"ятного знака Героїв Небесної Сотні. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тяжкий шлях визволення України

Однією з жахливих сторінок ХХ ст. є Друга світова війна 1939-1945 р.р., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1945 р.р., попригаркоту поразок, ми вирвали перемогу у ворога, звільнивши нашу державу. Битва за Ки]в була найбільшою за втратами та маймасштабнішою битвою у цій війні..

Саме цій події була присвячена виховна година.

HALLOWEEN PARTY

31 жовтня до нашого училища завітало багато нечисті. З нагоди Хелоуіна викладач англійської мови Вікторіяч Анатоліївна Романенко підготувала розважально-пізнавальний виховний захід «Halloween Party» Привітати учнів прилетіли привиди, відьми, чорти та інші «жахливі» створіння. Учні дізналися про традиції свята, взяли участь у веселих конкурсах та іграх.

      Під час заходу проведено ігри «Бінго», «Знайди слова», традиційні ігри з яблуками, конкурси «Зобрази монстра», за що отримали подарунки. Учні переглянули відео про традиції святкування Хелоуїну у Великобританії.

Тож, будьте обережними цієї ночі! Trick or treat!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Світ Громад в Професійно-технічному училищі №16 м. Мала Виска

25 жовтня зібралися дві команди учнів та вчителів для гри в Світ Громад, запрошеними почесними гостями були Вікторія Жовтило та Леонід Жовтило. Гру проводила викладач англійської мови Вікторія Романенко. Декілька слів що це за гра.

Гра світ Громад – це перша українська настільна кооперативна стратегія у жанрі соціального симулятора. Це означає, що ігрові події максимально наближені до реального життя і перемогти у грі можна тільки усім гравцям разом.

В першу чергу Гра задумана і розроблена як інструмент навчання (в тому числі і самонавчання) для людей, яким не байдужий розвиток своїх громад.

На власному досвіді ми переконалися, наскільки це цікаво в ігровій формі здобувати навички фінансування, оподаткування, політичної культури, як на практиці працює громада та як вчитися будувати той тип громади, який до вподоби. Гра була не останньою, слідкуйте за новинами та беріть участь!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота волонтерського руху в училищі

Щорічного загін волонтерського руху училища не залишає без своєї уваги могилу полковника Андрія Матвійовича Рязанова, командира 193-ї авіаційної дивізії гвардії, учасника національно-революційної війни в Іспанії та Великій  Вітчизняній війні який загинув 24 квітня в 1944 році.

3 жовтня в прибиранні могили взяли участь учні 37 групи Олефір Артем, Почтарук Едуарт, Громчук Інна, Рева Сергій на чолі з майстром Надією Павлівною Федоровою. Ветерани війни заслуговують на пам'ять про них не лише за життя, а й після смерті. Пам’ятаймо, перемагаймо!

"Лётчики 282-й истребительной авиационной дивизии Подполковника А. М. Рязанова в период с 1 по 13 Февраля 1943 года уничтожили до 400 автомашин с вражескими войсками и грузом, 7 складов с боеприпасами и горючим, 2 паровоза, до 50 железнодорожных вагонов, 20 зенитных и полевых батарей. В результате хорошо организованного и внезапного штурмового налета на аэродром Зверево 2 Февраля, было уничтожено и повреждено до 50 самолётов противника..." ( Из книги "17-я Воздушная армия в боях от Сталинграда до Вены". )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Святкова лінійка до Дня Захисника України

«Від козаків – до кіборгів»

 

12 жовтня в нашому училищі відбулась святкова лінійка до Дня Захисника України, який відзначається 14 жовтня.

14 жовтня в Україні є особливим днем. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року згідно з указом президента Леоніда Кучми у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії. Враховуючи вищезазначене, було запропоновано святкувати 14 жовтня День захисника України.

Цьогоріч Покрова покрила землю листям. Хоча іноді у ці дні вже йде сніг. За легендою, у цей день у 860 році військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці Константинополя з молитвою звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за легендами, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою. Після цього військо Аскольда вже не могло побачити цих людей.

Вражений цим дивом Аскольд та його дружинники після цього прийняли хрещення та стали християнами. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків. Вони будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.

Саме на Покрову запорізькі козаки вирушали на зимівлю по своїх хуторах та зимівниках. На Запорізькій січі залишалася тільки постійна залога із січовиків. Тоді основними були церковні вихідні, тому і склалось козацьке свято на Покрову.

14 жовтня також вважається днем заснування Української повстанської армії. Можна простежити певний символічний зв’язок між козацькими традиціями, які були пов’язані зі святом Покрови, та заснуванням у цей день УПА.

День захисника України був офіційно встановлений як державне свято 14 жовтня 2014 року указом президента Петра Порошенка.

На святковій лінійці учнів познайомили з історичними фактами про розвиток нашого війська, починаючи з козаків, закінчуючи кіборгами. Музичне привітання прозвучало від хлопців 44 групи.

13 жовтня учні 49 групи взяли участь в покладанні квітів до Пам’ятника Небесної Сотні.

Вітаємо наших захисників, бажаємо їм міцного здоров’я, сил та натхнення, любові та злагоди в сім’ях, найшвидшого закінчення війни і повернення додому.

Інформацію підготувала Романенко В.А.

 

 data-cke-saved-src=

 

 

 

 

 

 

 

 

День учителя та виставка квітів та виробів з овочів і фруктів «Спасибі, Вам, що Ви на світі є, що сієте добро, як щедрий колос»

Традиційно у нашому училищі не обійшлося без святкування Дня працівників освіти, яке відбулося 28 вересня 2017 році. Учні підготували концертну програму, на якій привітали вчителів з професійним святом. Концертну програму вели учні 49 та 44 груп. Було і весело, і романтично. Професія вчителя вплинула на всі сфери мистецтва, живопис, музику, кінематограф, що майстерно показали ведучі. До Дня працівників освіти було організовано виставку під девізом «Спасибі, Вам, що Ви на світі є, що сієте добро, як щедрий колос», учні усіх груп підготували квіткові композиції, цікаві та оригінальні вироби з овочів та фруктів в подарунок викладачам та майстрам. Групи отримали почесні грамоти в номінаціях «Найпоетичніша композиція», «Найдружніша осіння сімейка». «Найромантичніша композиція», «Найчарівніша композиція». «Найщедріша композиція». «Найестетичніша композиція» та «Найелегантніша композиція».

Вітаємо всіх працівників освіти, зичимо здоров’я та творчих злетів!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАТО : проблеми і перспективи розвитку

26 вересня у ПТУ №16 було проведено виховний захід на тему "НАТО : проблеми і перспективи розвитку".

Під час заходу було переглянуто фільм про історію НАТО та його діяльність, учениця 39 гр. виступила з презентацією про  основні програми та проекти між Україною та НАТО. Також була проведена вікторина між 25 та 39 групами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Профілактика наркоманії та протидії злочинності

З метою профілактики наркоманії та протидії злочинності пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, вживанню  наркотиків, алкогольних напоїв та тютюнопаління  в  ПТУ№16 м. Мала Виска 20.09.2017,було запрошено завідувача сектору у справах дітей та соціальної роботи міськради Захватихату П.В., та інспектора сектору у справах дітей та соціальної роботи з дітьми Лінник К.В. які провели відео лекторій та бесіду на тему : «Наркоманія,  її причини та наслідки».

Заступника директора начальника РУСССДМ  Махоріну О.В., яка розповіла учням про шкоду алкоголю, та показала учням відео лекторій на тему : « Алкоголь та його наслідки».

Фахівець із соціальної роботи без категорії РУСССДМ Талабірчук Т.Ю., яка разповіла учням про : « Насилля, та як не допустити насилля різного виду насилля»

Інспектор ЮП  Перехрест І.І виступила з лекцією-бесідою на тему: «Відповідальність неповнолітніх за вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень»,

Також були запрошені реабілітологи з Центру соціальної реабілітації для алко та нарко залежних Безчасного Д.Г., Мотурнака Р. бесідами  « Про шкоду вживання наркотиків та алкоголю», Філатов М.В. який на даний час являється пацієнтом центу реабілітації на власному прикладі намагався донести яку шкоду завдають наркотики та алкоголь, та до яких наслідків приводить систематичне їх вживання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дисципланарна лінійка

12 вересня в училищі відбулась дисциплінарна лінійка. Першокурсники ознайомились з правилами поведінки в навчальному закладі, старшокурсникам нагадали цю інформацію після літніх канікул. Окрім загальноучилищних правил, учні були ознайомлені з наказами про заборону  використання мобільних телефонів під час навчального процесу і заборону тютюнопаління та споживання алкогольних напоїв на території навчального закладу. Також було доведено до учнів інформацію, про заборону перебування учнів на огородженій території гуртожитку в зв’язку з ремонтними роботами на даху будівлі.  Директор училища Олег Анатолійович ще раз нагадав про покарання, котре чекає на порушників. 
 

 

 

 

 

 

 

Зі святом 1 вересня

Перший осінній день завжди сповнений радості і надії. Радує не тільки золото листя, але і такий довгоочікуваний перший дзвоник. Ця дата стає початком захоплюючого, хоча і довгого, непростого шляху в світ великих знань. Першого вересневого дня цього року училище зустрічає своїх учнів. Для когось цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, а хтось вперше зустріне його в нашому навчальному закладі. Святковою лінійкою відкрилось свято зустрічі з Професійно-технічним училищем №16 м. Мала Виска, викладачами, майстрами та одногрупниками. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять учнів нашого училища, котрі віддали своє життя за незалежність нашої країни. Наші талановиті учні отримали грамоти за участь в різних конкурсах. В подарунок присутні отримали пісню. Плавно лінійка перейшла в перший урок, присвячений євроінтеграції України на тему «Я  громадянин України – європейської країни», котрий провела викладач англійської мови Вікторія Анатоліївна Романенко. Учні першого курсу мали змогу здійснити віртуальну подорож країнами Європейського Союзу, познайомитись з їх символами, архітектурними пам’ятками, традиціями, стравами завдяки цікавим відеороликам та груповим іграм. Вітаємо всіх зі святом першого дзвінка! Нехай він кожного уроку надихає вас на успіх та нові рекорди!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

«Підняття прапору Євросоюзу»

У зв’язку з розглядом Європарламентом питання щодо безвізового режиму для України, учні ПТУ №16 приймали участь у піднятті прапору Євросоюзу на центральній площі міста.
А також прапор Євросоюзу розміщений на будівлі навчального закладу.

 

 

Чорний день в історії людства

26 квітня. Чорний день в історії людства. Трагедія, яка не має кінця. Саме цій події був присвячений урок – пам’яті, на тему «Чорнобиль очима очевидців». У формі спогадів про минуле щасливе життя міста Прип’ять та співставленням із теперішньою реальністю учні розповідали сумну історію життя однієї людини. А таких було тисячі. Розповідь супроводжувалась відеороликами відповідної теми. Особливий акцент було поставлено на героїзмі людей, що ліквідували страшну пожежу, навіть не замислюючись про свою безпеку. Мета уроку – цінувати життя, своє і інших.

«Ось і я вдивляюсь у чисту блакить, не підвладну плинності  часу, розумію лише, що засвоїла урок, поданий історією у жорсткій формі. Не можна нехтувати минулим, бо чи матимемо  ми тоді надію на майбутнє. Милуюся вишневим цвітом та радію тому, що існую…»

21 квітня 2017 р. для учнів ПТУ №16 смт Олександрівка медичними працівниками ЦРЛ було проведено    бесіду на тему: "Принципи домедичної допомоги. Поняття про невідкладні стани."
Метою було ознайомити учнів з поняттям домедичної допомоги а також засвоїти найпоширеніші невідкладні стани.

 

 

 

 

Україно, мій прекрасний дивоцвіт

13 квітня у ПТУ відбувся день відкритих дверей та творчий звіт «Україно, мій прекрасний дивоцвіт» на який були запрошені учні міських навчальних закладів – ЗШ №4, ЗШ №3, школа, інтернат.

  Спочатку школярі переглядали учбові класи, майстерні, та лабораторії, а також традиційну виставку декоративно – ужиткового  мистецтва на якій використовувалися роботи учнів, викладачів та майстрів училища. Екскурсію для майбутніх учнів ПТУ провів старший майстер В. М. Сокуренко.

  А далі дійство перенеслося в актовий зал. Тут пройшла концертна програма, де мовою віршів, пісень, театральних композицій учасники концерт розповіли про українські традиції, пов’язані з сім’єю та шлюбом.

  На закінчення зустрічі заступник директора з НВР В. Б. Байбузан розповіла про те, які професії можна здобути в училищі, умовами прийому та навчання в професійно – технічному закладі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відео з концерту можна переглянути у розділі "Наше відео"

 

 Віртуальний світ комп’ютерних іграшок та відео забавок

30 березня 2017 року в  ПТУ №16 пройшов виховний захід на тему:

 « Віртуальний світ комп’ютерних іграшок та відео забавок». Фахівець соціальної роботи  РУССДМ Ружина Вікторія Леонідівна та провідний спеціаліст ССО РДА Колесний Валерій Вадимович  в дуже доступній та цікавій формі розповіли учням 1-4 курсів про симптоми ( психологічні та фізичні), стадії комп’ютерної залежності. Ружина В.Л. розповіла про небезпеку участі в інтернет іграх «Синій кит», «Тихий дім» та т.д.

При виявленні таких груп самостійно потрібно негайно повідомляти до кіберполіції (https:// www. сybercrime.gоv.ua).

 

 

23 березня 2017 року практичним психологом ПТУ № 16 м. Мала Виска Рябоконь І.О. проведено  відкриту виховну годину для учнів 1-4 курсів на тему: «Профілактика суїцидальної поведінки дітей та підлітків». Практичний психолог детально розповіла про види, мотиви, причини самогубства, та проведено анкетування на виявлення схильності учнів до суїциду.

 

 

14 березня 2017 року практичним психологом Рябоконь І.О., юристом Сафроновою Л.В. та учнями ПТУ №16 м. Мала Виска було відвідано концерт у районному будинку культури до «Дня добровольця».

чемпіонат району з волейболу

Маловисківською районною організацією фізкультурно – спортивного товариства «Колос» агропромислового комплексу України у  спортивному залі Маловисківської ЗОШ № 3 I-III ступенів було проведено чемпіонат району з волейболу присвяченого дню визволення міста Мала Виска від німецько-фашистських загарбників.

За традицією ці змагання збирають кращі волейбольні команди нашого регіону, які в безкомпромісній гострій спортивній боротьбі визначають переможця.

В змаганнях приймали участь такі учні:

Коман Олександр – 37 група
Буніч Андрій – 47 група
Крисаленко Андрій – 43 група
Пушкарь Сергій – 17 група
Гурський Ярослав – 44 група
Чоботок Анатолій – 27 група

   Змагання учням принесли великий досвід, спортивне задоволення, і стимул до майбутніх перемог. 

9 березня учні І та ІІ курсу прийняли участь у міському заході "Відкритий мікрофон", присвяченому пам"яті великого Кобзаря

 

 

 

Це  дивлять з темних небес загиблі пости й герої – всі ті, хто так вірив у світле майбутнє твоє

 

Трагедія….  Обірване життя…  Небесна сотня…

З метою увічнення пам’яті про подвиг  Героїв Небесної  Сотні, учні на чолі з педагогічним колективом  20 лютого прийняли участь в урочистій ході та покладанні квітів до пам’ятного знака Героям Небесної Сотні.

« Афганістан болить в моїй душі»

З метою Дня вшанування учасників бойових  дій на території інших держав та 28 – ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Демократичної Республіки  Афганістан  в училищі 14.02.2016 була проведена відкрита виховна година «Афганістан болить в моїй душі».

15 лютого  учнівський та педагогічний колектив  училища взяв участь у мітингу з нагоди вшанування  учасників бойових дій  та покладанні квітів до пам’ятного знака.

« Хроніка Голокосту»

Голокост – це біль, і жах українського народу, трагедія, злочин проти людства, який тривалий час був закритий на вшанування цієї історичної сторінки. Клані керівники провели виховні години « Наша пам'ять, наша біль – Голокост».

«Змагання»

26 січня структурному підрозділі  ПТУ № 16 смт. Олександрівка з метою популяризації та подальшого підвищення рівня спортивної майстерності учнів, виявлення кращих гравців були проведені змагання з настільного  тенісу. В напруженій боротьбі I  місце зайняв учень групи № 35-о Хлівний Іван,  I I  місце зайняв учень групи № 15-о Тимченко Андрій, I I I  місце зайняв учень групи № 25-о Смалько Володимир. Переможців нагороджено грамотами.

« Пам’ятаємо герої Крут »

25-27 січня 2017 року у відокремленому структурному підрозділі  ПТУ № 16 смт. Олександрівка відбулися виховні години присвячені до Дня пам’яті  героїв Крут.

"Мов град із неба сипалися кулі, косили молодь – український цвіт".

« 500 – річчя Реформації»

У 2017 році весь Християнський світ відзначає 500 – річчя від початку масштабного духовного відродження,  яке   назавжди змінило хід історії. З метою ознайомлення учнів із життєвими цінностями Реформації в училищі 25 січня відбувся відкритий  захід присвячений цій даті. Гостем з виховного заходу була  представник церкви протестантського напрямку Катерина Сотняк.

« День Соборності України»

День Соборності України – це свято, що відзначається щороку в бень проголошення Акту возз’єднання  Української Народної Республіки  та Західно – Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Учнівський колектив відокремленого підрозділу ПТУ № 16  смт. Олександрівка та учні ПТУ № 16 м. Мала Виска  прийняли участь у мирній ході присвяченій Дню Соборності України.

« Казкова феєрія»

« Казкова феєрія» -  заполонила коридори училища, бо кожна група готувалася до святкування  новорічного дійства. Прикрашена ялинка виблискувала  іграшками, які учні виготовляли на конкурс 2 Іграшковий зорепад».

Сценарій новорічного свята готували учні  групи № 29 по професії «Кухар – кондитер». Приємно вразили присутніх виступи юнаків групи № 15 з інсценізацією п’єси « 12 місяців», та учнів гр.. № 47 у ролі нових сучасних бабусь. Пісні, танці жарти – приймалися глядачами бурхливими оплесками.

« Дисциплінарна лінійка».

22 грудня в ПТУ № 16 відбулася дисциплінарна лінійка , на якій заступник директора з НВР Байбузан В.Б зачитала внутрішньоучилищний наказ « Про заборону використання піротехнічних засобів в навчальному закладі та її території». Медична сестра Гавриленко Л.В розповіла  учням про наслідки травмування піротехнічним засобами.

День боротьби з ВІЛ  СНІД

01.12.2016 року в усьому світі проходить День боротьби з ВІЛ  СНІДом. У відокремленому структурному підрозділі ПТУ 16 смт Олександрівка спільно з районним центром служби для сім'ї, дітей, молоді та районним лікарем інфекціоністом було проведено для учнів тестування та грунтовну виховну бесіду щодо серйозної загрози життю цієї небезпечної хвороби. Було надано інформацію про безоплатне обстеження та безоплатне лікування ВІЛ. Педагог соціальний РЦСССДМ Науменко Галина Степанівна залишила для навчального закладу інформаційні буклети та плакати. Тож діти ще раз переконалися, що кожен має право вибору: бути здоровим чи ні.

 

 

 

 

 

 

 

 

Пам’яті жертв голодомору 1932-1933

На виконання листа Управління освіти науки, молоді та спорту від 9.11.2016 у ПТУ №16 та у відокремленому структурному підрозділі смт. Олександрівка класними керівниками груп було проведено уроки-реквієми, виховні години, тематичні виставки, запалення свічок пам’яті жертв голодомору 1932-1933, 1921-1922, 1946-1947 років в Україні – 24.11.16р. делегація учнівського та педагогічного колективу взяли участь в ході та покладенні квітів до пам’ятного знаку жертвам голодної смерті та вшанувати загиблих хвилиною мовчання. 

 

 

Попередження грипу

11.11.16 року у відокремленому структурному підрозділі ПТУ №16 смт Олександрівка проведено виховний захід відповідно до листа від 09.11.16 року «Про дотримання проти епідемічних заходів у навчальних закладах».

Було проведено виховну годину «Про попередження грипу та гострих респіраторних захворювань та їх профілактика серед учасників навчально-виховного процесу.

Підлітки та їх шкідливі звички

З метою профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, у  ПТУ №16 м. Мала Виска в жовтні місяці проведена лекція на тему: «Підлітки! Куріння, алкоголь та психотропні речовини»

Лікар-нарколог Маловисківської ЦРЛ Сніжко Ю.П. змістово розповів розповів учням, що куріння, алкоголь та психотропні речовини - як  соціальне зло та великий ворог для молодого покоління.

Шкідливі звички – пристрасть при якій виникають виражені психічні розлади, змінюються взаємовідносини  в колективі і сім’ї, спричиняється шкода суспільним і особистим інтересам людей.

 

 

 

Легко вогник запалити, та не просто загасити"

Найвищими цінностями суспільства є життя і здоров’я  молодого покоління. Щоб молоде покоління розвивалося гармонійно, було життєрадісним, повинно бути насамперед здоровим морально і фізично.

  Сьогодні, навчаючи учнів правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.

  У нашому прогресивному сьогоденні обізнаність учнів правилам пожежної безпеки вкрай важлива.

  З 07 по 11 листопада 2016 року у відокремленому структурному підрозділі проходив Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Легко вогник запалити, та не просто загасити» для того, щоб учні знали, як поводитися в екстремальних ситуаціях, розрізняти поняття «безпека» і «небезпека».

  Відповідно до тематики Тижня у відокремленому структурному підрозділі були проведені виховні заходи, а саме:

1. 07 листопада 2016 року проведено тематичну лінійку присвячену відкриттю Тижня на тему: «Пожежна безпека. Обережно вогонь!» 

2. 08 листопада 2016 року  майстром  виробничого навчання групи № 15-О Лєшковим М.В. проведено години спілкування на тему: «Правила поведінки при пожежі. Небезпека від вогню».

3. 08 листопада 2016 року майстром виробничого навчання групи № 35-О Загинайком  О.Ю. проведено інформаційну годину  на тему: «Про що повинна знати кожна людина, коли виникла пожежа».

4. 09 листопада 2016 року медичною сестрою закладу Волошаненко А.В. групах № 35-О та № 15-О проведено бесіду на тему: «Опіки, перша домедична допомога».

5. 10 листопада 2016 року викладач предмету «Охорона праці» Приходько І.І. провів годину спілкування на тему: «Пожежонебезпечні властивості речовин. Евакуація з приміщення».

6. 11 листопада 2016 року класний керівник групи № 15-О Пономаренко Н.М. провела годину спілкування на тему: «Людський фактор - важливий елемент пожежної безпеки».

7. 11 листопада 2016 року класний керівник групи № 38-О Майданик О.О. провела годину спілкування на тему: «Правила поведінки під час пожеж. Пожежа в будинку»

   Всі вище перелічені виховні заходи були спрямовані на привернення уваги учнів до усвідомленої необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу в побуті, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу. 

 

                       В училищі стартує осінній бал - 2016-11-14

За вікном уже відлітають у вирій останні журавлині ключі,в прощальному танку кружляє багряне листя,облітаючи з дерев,а в училищі стартує осінній бал – традиційне свято,яке з шести прекрасних пар повинно обрати «Короля і королеву – 2016»

Зал захоплено вітає конкурсантів,які з хвилюванням займають своє місце на сцені.

 

 

 

Поважне журі чекає багато роботи,бо справжній феєрверк конкурсів святкової програми буде насиченим.

 

 

 

Традиційний перший конкурс «Розминка»  розігрів творчі здібності пар і підготував до наступного,де учасники демонстрували свою винахідливість у створенні короткої і влучної реклами ,відносно обраного предмета (гумки,кави,зубної пасти,мівіни,книг)

 

 

 

 

Особливі труднощі у партнерів викликав конкурс «Жіноча сумочка»,у якому хлопцям довелося за три хвилини із набору букв скласти назви тих речей , можуть знаходитися у необхідному аксесуарі кожної жінки,А поки чоловіки мучились в здогадках,дівчата виборювали додаткові бали для пари в умінні нанесення макіяжу в потрібній послідовності.

 

Не були осторонь і вболівальники,їх відповіді на поставлені ведучою запитання,приносили обрані ними парі додаткові бали.У конкурсі «Пантоміма» перевірялося вміння зрозуміти партнера без слів за допомогою міміки і жестів.

Та найгучніші оплески глядачів отримав творчий конкурс,де учасники проявили себе в танцювальному марафоні від мрійливого вальсу до запально драйву.

 

 

 

 

 

 

Свято краси, мудрої думки і впевненості в собі добігає до кінця, журі оголошує підсумкові результати. Титул «короля і королеви осені 2016» вибрала пара № 1 Анастасія та Андрій, які одержали головний приз від спонсорів програми училищних кондитерів.

Заохочувальні призи також одержали всі конкурсанти.

 

 

«Гідність та  Свобода»

З  метою  формування  і розширення  в учнів  поняття єдність,  незалежність,  суверенність,  формування  активної  громадянської позиції та  виховання в учнів  патріотичного  почуття,  гордості  за свою Батьківщину  в  училищі  9.11.2016 р.  засідання  історико- краєзнавчого  гуртка  присвяченого  всеукраїнському  святу «Гідності та   Свободи».

На  засіданні  учнів  ознайомитися  з історією  виникнення  свята, розглянути  поняття «гідність та  свобода», а також  переглянути документальний фільм « Зима що нас змінила»,  в  якому висвітлені  події, що відбувались у Києві  під час « Революції Гідності».

 

 

 

 

«Уроки життя»

Відповідно до плану проведення обласних методичних заходів у 2016 році, з метою пропагування фільмів виховного спрямування та удосконалення виховного процесу в професійно-технічних навчальних закладах області, 20 жовтня 2016 року на базі державного навчального закладу «Професійно-технічне училище №8 м.Кіровоград» відбувся заключний етап фестивалю фільмів «Уроки життя» серед педагогічних працівників ПТНЗ.

До участі запрошувались учасники, фільми яких, за рішенням організаційного комітету, пройшли відбірковий етап, та заступники директорів з навчально-виховної роботи усіх ПТНЗ. Був обраний  фільм і від нашого училища. Фільм «127 годин» був підготовлений та представлений викладачем англійської мови Романенко Вікторією Анатоліївною. Сучасна система виховання потребує сучасних методів , які б привертали увагу підлітків. Саме тому перегляд фільму може перетворитись у виховання в учнів доброти, співчуття, духу патріотизму, безпеки за своє життя.

Презентація фільмів відбувалася за чітким алгоритмом: учасники коротко інформували присутніх про фільм, представляли рекомендації щодо його виховного впливу та демонстрували трейлер. В перервах між показами присутні мали змогу обговорити переглянуті фільми та поділитись враженнями.

За підсумками фестивалю було створено банк даних кращих фільмів виховного спрямування.

Загалом фестиваль був насичений професійним спілкуванням та обміном цінним досвідом, отримав позитивні відгуки учасників і став ще одним кроком, що дозволить вивести виховну роботу у професійно-технічних навчальних закладах області на новий, якісно вищий рівень. 

 

 

 

День   захисника  України

14  жовтня  в календарі   і душі  та серці   кожного  з  нас  велике  свято.   Цього  дня  ми  відзначаємо  День  Покрови  Пресвятої  Богородиці   Пріснодіви  Марії  а також  вшановуємо мужніх захисників  нашої держави-лицарів доби козацтва (День   Українського  козацтва)   та воїнів  Збройних   Сил  України  (День   захисника  України).  

Ці  три свята  об’єднані  одним  помислом,  непереборним  бажанням  українців  до незалежності і волі, до мирного  співжиття з  усіма,  хто так  само прагне миру  і розвитку. Свято  єднає  країну, закликає  усіх  до  згуртованості   перед  сучасними викликами  та загрозами.  

 І  ми не  лишилися  осторонь  цих подій.               

Колектив училища приймав участь у ході, присвяченій Дню захисника України та покладанні квітів до меморіальної дошки загиблих учасників АТО.

 

                                                                                                            

 

13 жовтня  в училищі   було  проведено  лінійку  «Козацтво  та Покрова  Пресвятої   Богородиці». 

 Учні   дізналися про   минуле  свого  народу,   разом заспівали  гімн    українського   козацтва- пісню про  Україну  « Ой у лузі червона  калина». Відзначали,  що  скільки б  не минуло років, не зітруть  у народній   пам’яті світлі імена тих,  хто  віддав  своє  життя за незалежність нашої  Вітчизни.                          

 Учениця  43  групи   Кондратова   Ажеліка  та  учень  15 групи   Лойтра   Артем   поклали   квіти до    пам’ятного  знака   нашого  земляка  Івандюка     Віталія.                                                                                          

 Наш з вами  святий обов’язок -  неухильно  дотримуватись  заповідей   предків  -   берегти  здобуте  у важкій   боротьбі і стати   справжніми  патріотами   молодої  держави-України.

 

 

 

 

 

День працівника освіти

«Вальс  надії виколихує осінь» - саме цими словами та прекрасним вальсом у виконанні наших учнів розпочалося свято до Дня працівника освіти 29 вересня 2016 р.

Учителів та майстрів виробничого навчання розважали кумедними гороскопами на навчальний рік, сценкою із життя дуже заклопотаної вчительки. Учнівське самоврядування учнів ПТУ № 16 підготувало відео репортаж про життя в училищі. Не обійшлося без пісенних номерів, підготовлених нашими учнями та В.Г. Бровченком. Проведення та організацію концертної програми взяла на себе група 39.

Вітаємо працівників освіти із професійним святом! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Михайло Грушевський - історик і будівельник нації

28 вересня 2016 р. у відокремленому структурному підрозділі ПТУ №16 м. Мала Виска, шо знаходиться у смт. Олександрівка, було проведено виховну годину у групі 35-О "Михайло Грушевський - історик і будівельник нації"

 

 

 

Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу

21 вересня 2016 року  у відокремленому структурному підрозділі ПТУ № 16 в смт Олександрівці відбулася виховна година в групі 15-О на тему: «Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу». Захід провів класний керівник групи.

 

 

Михайло Грушевський – історик і будівничий наці

На виконання Указу Президента України від 09.02.2015року «Про відзначення 150 – річчя від дня народження Михайла Грушевського, з метою вшанування та утвердження традицій боротьби за незалежність в навчальному закладі проведено відкриту виховну годину на тему «Михайло Грушевський – історик і будівничий нації», на якому учні презентували власні роботи:

«Дитячі та роки навчання Грушевського», «Діяльність в 1900 – 1920р. Еміграція та останні роки життя». Також на виховному закладі були присутня представники районної бібліотеки.

 

Брейн-батл

Мала Виска - Новоукраїнка

18 вересня 2016 р. команда "ВИСКА" учнів ПТУ №16 м. Мала Виска приймала участь у брейн-батлі "Мала Виска-Новоукраїнка" під керівництвом капітана команди, учня групи №43 Крисаленко Андрія. Команда вийшла у півфінал змагань серед 9 команд - учасників.
 

 

13 вересня практичним психологом Рябоконь І.О. проведено годину психологічної просвіти для учнів першого курсу на тему:

"Профілактика агресивної та жорстокої поведінки серед неповнолітніх та молоді"

 

 

 

8 вересня в училищі відбулась дисциплінарна лінійка. Першокурсники ознайомились з правилами поведінки в навчальному закладі, старшокурсники нагадали цю інформацію після літніх канікул. Окрім загально училищних правил, учні були ознайомлені з наказами про заборону  використання мобільних телефонів під час навчального процесу і заборону тютюнопаління та споживання алкогольних напоїв на території навчального закладу.  Директор училища Олег Анатолійович ще раз нагадав про покарання, котре чекає на порушників. 

 

 

 

 

Училище зустрічає 2016-й першовересень

Проминуло непомітно літо, залишивши в спогадах теплий слід, і училищне подвір’я наповнилося гомінливою молоддю. Хтось прийшов сюди вперше, щоб познайомитись з обраною професію, а хтось виходе на фініш.

 

 

 

Дружна училищна сім’я приймає в свої ряди нове поповнення першокурсників і відкритим серцем і щирим словом.

 

Урочиста лінійка, присвячена Дню Знань, оголошується відкритою, в урочистій тиші лунає державний гімн і гордо майорить прапор України.

 

 

Щирі слова привітання і настанов звучать з вуст директора училища Олега Анатолійовича Терези та Благочинного Маловисківського округу Протоієрея Олександра.

 

 

 

 

Професійна робота учнів будівельних професій заслужено відзначена грамотами та цінними подарунками за їх внесок у відродження будівельних споруд міста.

 

 

Маючи змогу відзначати свято Першого дзвінка не під пострілами і вибухами, ми не можемо не згадати тих, корму ми це завдячуємо, тих, хто ціною власного життя на сході береже наш спокій тут, тих, хто загинув на полях бойових дій за свободу і незалежність нашої неньки України. Один з них є випускник нашого училища Віталій Анатолійович Івандюк, який загинув 3 червня 2015 року. 1 вересня 2016 року в стінах училища, де 19 років тому Віталій разом зі своїми друзями вчилися, змагалися, бешкетували, сподівалися і мріяли, за сприяння Миколи Васильовича Ніколенка, відкрито меморіальну дошку на честь Віталія Івандюка, яку відкрили діти загиблого Наталя та Віталій.

 

 

 

 

 

Сергій Анатолійович Гармурар – побратим Віталія, який був з ним в останні хвилини його життя.

 

 

 

 

Допоки ми живі – житиме пам'ять про наших героїв. Віталій Івандюк з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, нагадуватиме кожному з нас, якою ціною ми живемо під мирним небом.

 

 

 

 

 

Урочисту лінійку продовжує перший урок Дня Знань на тему «Від проголошення незалежності до нової України». В навчальних аудиторіях урочисто звучать слова:

Моя Україно,

Я чую твій голос,

Пшеничний твій колос

У душу мені засіває зерно.

Моя Україно,

Колиско – калино,

Пізнати тебе мені щастя дано.

 

 

25-та річниця Незалежності України.

24 серпня 2016 року колектив та учні Професійно-технічного училища взяли участь у святкових заходах з нагоди 25-ї річниці Незалежності України.

 

 

 

Святкування розпочалося з мітингу та покладання квітів до пам’ятника «Небесній сотні». 

 

 

Урочистою ходою у вишиванках ми пройшлися урочистою ходою головною вулицею нашого міста до парку.

 

 

 

Сьогодні в Україні славне свято –

Час відзначати ювілейну дату.

Жовто-блакиттю майорить завзято

Величний марш військового параду


Даючи окупантам відсіч гідну, 

Із пут ворожих патріоти Криму

Вітають Україну свою рідну, 

Єдину батьківщину незбориму.


Тривожний час біди застерігає, 

Затьмивши свято дійсністю страшною, 

Ще в шалі банд кремлівських знемагає

Донецький край, обпалений війною.


Та марно, все ж пройдисвітам не вдасться

Перетворити край наш у руїни, 

Відомо – де відвага, там і щастя

В боях за Незалежність України.


Відстояти свободу, честь і славу –

Чи ж більшої нам треба нагороди!

З річницею, нескорена державо!

Шануймося, величний мій народе.

 

А в міському парку на нас вже чекав незабутні майстер-клас від перукарів, ярмарка-продаж кондитерських виробів та виставка декоративно-прикладного мистецтва.

 

 

 

 

 

 

 

 

Завершились святкування на стадіоні «Колос» чудовою концертною програмою за участі українського гурту «Лісапетний батальйон» та співачки Тетяни Піскарьової.

 

 

Наш випуск

30 червня у професійно-технічному училищі №16 відбулося святкове вручення дипломів кваліфікованого працівника, з яких шість - з відзнако. 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 червня

Учні професійно-технічного училища №16 м. Мала Виска на чолі з викладачами та майстрами в/н прийняли участь у мітингу та покладанні квітів до пам"ятника загиблим воїнам з нагоди  75-й річниці початку Великої Вітчизняної війни та дня Скорботи в Україні. 

 
17 червня відбулася презентація збірки поетів-аматорів, учнів професійно-технічних навчальних закладів області «Борітеся – поборете!». Збірка об’єднала творчі здобутки тридцяти п’яти юних поетів – учнів та представників професійно-технічних навчальних закладів області.
Організатором видання збірки, її презентації виступив Кіровоградський державний будинок художньої та технічної творчості.
Героїко-патріотична тематика, гордість за воїнів і любов до тих, хто захищає рідну Україну, біль за полеглими в антитерористичній операції на Сході країни – головні теми, що висвітлюються в книзі.
В рамках презентації поети–аматори Кіровоградської області читали свої вірші, які увійшли до збірки та залишилися поза нею, розповідали про те, що надихнуло їх до написання віршів, ділилися планами на майбутнє.
Також під час заходу виступила дипломантка Всеукраїнського конкурсу естрадної пісні - Богдана Куницька (конкурс проходив 9-10 червня 2016 року у місті Кам’янець-Подільський).
Зі словами підтримки до молодих письменників звернулася Савенко Лариса Миколаївна, директор Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва. Адже бібліотека виступила партнером проведеного заходу. У своєму виступі Лариса Миколаївна схвально оцінила вірші юних поетів та побажала їм творчих злетів, розвитку їх письменницького таланту. Також вона запросила молодь на засідання молодіжного літературного клубу «Ліра», що діє при бібліотеці. Саме на засіданнях клубу можна поспілкуватися із авторитетними письменниками Кіровоградщини і отримати професійну оцінку власної творчості.
Ольга Миколаївна Коптєва, директор Кіровоградського державного будинку художньої та технічної творчості, побажала всім учасникам творчого натхнення та анонсувала вихід наступної збірки поезій учнів професійно-технічних навчальних закладів області.
Наприкінці заходу усі молоді поети отримали авторські примірники збірки «Борітеся – поборете!».

Борітеся – поборете!

    17 червня відбулася презентація збірки поетів-аматорів, учнів професійно-технічних навчальних закладів області «Борітеся – поборете!». Збірка об’єднала творчі здобутки тридцяти п’яти юних поетів – учнів та представників професійно-технічних навчальних закладів області.
   Організатором видання збірки, її презентації виступив Кіровоградський державний будинок художньої та технічної творчості.
 

 
 
Героїко-патріотична тематика, гордість за воїнів і любов до тих, хто захищає рідну Україну, біль за полеглими у війні на Сході країни притаманна поезії учениці професійно-технічного училища №16 м. Мала Виска Олені Олексієнко, яка презентувала свій вірш, що увійшов до збірки.
   Також під час заходу виступила дипломантка Всеукраїнського конкурсу естрадної пісні - Богдана Куницька (конкурс проходив 9-10 червня 2016 року у місті Кам’янець-Подільський).
 

 
 
Зі словами підтримки до молодих письменників звернулася Савенко Лариса Миколаївна, директор Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва. 
         Ольга Миколаївна Коптєва, директор Кіровоградського державного будинку художньої та технічної творчості, побажала всім учасникам творчого натхнення та анонсувала вихід наступної збірки поезій учнів професійно-технічних навчальних закладів області.
Наприкінці заходу усі молоді поети отримали авторські примірники збірки «Борітеся – поборете!».
 

 

 

 
 

У Київському національному університеті культури і мистецтв стало доброю традицією розпочинати сонячні літні дні із зустрічі абітурієнтів. Для них гостинно відкриваються двері всіх факультетів і кафедр, тому майбутні студенти мають змогу на власні очі побачити та відчути яскраву атмосферу вишу.

IMG_6397

IMG_6413

Надзвичайно цікава та пізнавальна програма чекала на вступників із Кіровоградщини. Перед гостями виступали декани та завідуючі кафедр, професори і студенти. Молодь познайомилася з історією КНУКіМ, структурою та специфікою навчання. Кожен отримав на свої запитання вичерпні відповіді.

IMG_6414

Свій захват від університету не приховує Станіслав із м. Мала Виска. До творчого вишу він планує вступати на журналіста: «Про КНУКіМ нам постійно розповідали вчителі, але я не очікував, що тут настільки класно. Студенти активні, креативні, в кожному є «родзинка». Проте сюди, перш за все, хочеться вступити, тому що це авторитетний навчальний заклад, до того ж університет займає високу позицію серед освітніх закладів країни та Європи».

IMG_6418

На зустрічах із представниками факультетів розповіли абітурієнтам і про найближчі творчі плани роботи, зокрема, співпрацю з іноземними вишами. Це привернуло велику увагу абітурієнтки з Кіровограду Антоніни: «Я вважаю себе творчою особистістю і тому вступатиму на ландшафтного дизайнера. До КНУКіМу дуже хочу через його надзвичайну атмосферу. Але для мене також важливо реалізувати себе не лише в Україні, а й за кордоном».

IMG_6506

IMG_6633

Найяскравішою частиною Дня відкритих дверей у КНУКіМ стала зустріч з Михайлом Поплавським, який розповів не тільки про власну історію успіху, але й дав чимало корисних порад майбутнім КНУКіМівцям: «Вам потрібно атакувати життя і впевнено йти до реалізації своїх творчих амбіцій. Вища освіта – це перший крок. І від того, де ви її отримаєте, буде залежати ваше майбутнє. Я раджу вам обирати саме Київ тому, що столиця дає безліч можливостей. Ви матимете змогу рухатися вперед». Наголосив Михайло Михайлович також і на тому, що вища освіта, здобута у КНУКіМ – це надійний фундамент вдалої кар’єри.

IMG_6660

По завершенні зустрічі абітурієнти із задоволенням та щирими усмішками зробили спільне фото з Михайлом Поплавським.

IMG_6699

Далі на вступників чекав смачний обід, за яким вони ділилися враженнями та сподіваннями.

IMG_6402

Перспективи навчання у Київському національному університеті культури і мистецтв, дружна атмосфера приємно вразили абітурієнтів, тож більшість з них відповіли, що будуть впевнено рухатися до здійснення своєї заповітної мрії – стати частиною найкращого культурно-мистецького вишу.

У Київському національному університеті культури і мистецтв стало доброю традицією розпочинати сонячні літні дні із зустрічі абітурієнтів. Для них гостинно відкриваються двері всіх факультетів і кафедр, тому майбутні студенти мають змогу на власні очі побачити та відчути яскраву атмосферу вишу.

IMG_6397

IMG_6413

Надзвичайно цікава та пізнавальна програма чекала на вступників із Кіровоградщини. Перед гостями виступали декани та завідуючі кафедр, професори і студенти. Молодь познайомилася з історією КНУКіМ, структурою та специфікою навчання. Кожен отримав на свої запитання вичерпні відповіді.

IMG_6414

Свій захват від університету не приховує Станіслав із м. Мала Виска. До творчого вишу він планує вступати на журналіста: «Про КНУКіМ нам постійно розповідали вчителі, але я не очікував, що тут настільки класно. Студенти активні, креативні, в кожному є «родзинка». Проте сюди, перш за все, хочеться вступити, тому що це авторитетний навчальний заклад, до того ж університет займає високу позицію серед освітніх закладів країни та Європи».

IMG_6418

На зустрічах із представниками факультетів розповіли абітурієнтам і про найближчі творчі плани роботи, зокрема, співпрацю з іноземними вишами. Це привернуло велику увагу абітурієнтки з Кіровограду Антоніни: «Я вважаю себе творчою особистістю і тому вступатиму на ландшафтного дизайнера. До КНУКіМу дуже хочу через його надзвичайну атмосферу. Але для мене також важливо реалізувати себе не лише в Україні, а й за кордоном».

IMG_6506

IMG_6633

Найяскравішою частиною Дня відкритих дверей у КНУКіМ стала зустріч з Михайлом Поплавським, який розповів не тільки про власну історію успіху, але й дав чимало корисних порад майбутнім КНУКіМівцям: «Вам потрібно атакувати життя і впевнено йти до реалізації своїх творчих амбіцій. Вища освіта – це перший крок. І від того, де ви її отримаєте, буде залежати ваше майбутнє. Я раджу вам обирати саме Київ тому, що столиця дає безліч можливостей. Ви матимете змогу рухатися вперед». Наголосив Михайло Михайлович також і на тому, що вища освіта, здобута у КНУКіМ – це надійний фундамент вдалої кар’єри.

IMG_6660

По завершенні зустрічі абітурієнти із задоволенням та щирими усмішками зробили спільне фото з Михайлом Поплавським.

IMG_6699

Далі на вступників чекав смачний обід, за яким вони ділилися враженнями та сподіваннями.

IMG_6402

Перспективи навчання у Київському національному університеті культури і мистецтв, дружна атмосфера приємно вразили абітурієнтів, тож більшість з них відповіли, що будуть впевнено рухатися до здійснення своєї заповітної мрії – стати частиною найкращого культурно-мистецького вишу.

У Київському національному університеті культури і мистецтв стало доброю традицією розпочинати сонячні літні дні із зустрічі абітурієнтів. Для них гостинно відкриваються двері всіх факультетів і кафедр, тому майбутні студенти мають змогу на власні очі побачити та відчути яскраву атмосферу вишу.

IMG_6397

IMG_6413

Надзвичайно цікава та пізнавальна програма чекала на вступників із Кіровоградщини. Перед гостями виступали декани та завідуючі кафедр, професори і студенти. Молодь познайомилася з історією КНУКіМ, структурою та специфікою навчання. Кожен отримав на свої запитання вичерпні відповіді.

IMG_6414

Свій захват від університету не приховує Станіслав із м. Мала Виска. До творчого вишу він планує вступати на журналіста: «Про КНУКіМ нам постійно розповідали вчителі, але я не очікував, що тут настільки класно. Студенти активні, креативні, в кожному є «родзинка». Проте сюди, перш за все, хочеться вступити, тому що це авторитетний навчальний заклад, до того ж університет займає високу позицію серед освітніх закладів країни та Європи».

IMG_6418

На зустрічах із представниками факультетів розповіли абітурієнтам і про найближчі творчі плани роботи, зокрема, співпрацю з іноземними вишами. Це привернуло велику увагу абітурієнтки з Кіровограду Антоніни: «Я вважаю себе творчою особистістю і тому вступатиму на ландшафтного дизайнера. До КНУКіМу дуже хочу через його надзвичайну атмосферу. Але для мене також важливо реалізувати себе не лише в Україні, а й за кордоном».

IMG_6506

IMG_6633

Найяскравішою частиною Дня відкритих дверей у КНУКіМ стала зустріч з Михайлом Поплавським, який розповів не тільки про власну історію успіху, але й дав чимало корисних порад майбутнім КНУКіМівцям: «Вам потрібно атакувати життя і впевнено йти до реалізації своїх творчих амбіцій. Вища освіта – це перший крок. І від того, де ви її отримаєте, буде залежати ваше майбутнє. Я раджу вам обирати саме Київ тому, що столиця дає безліч можливостей. Ви матимете змогу рухатися вперед». Наголосив Михайло Михайлович також і на тому, що вища освіта, здобута у КНУКіМ – це надійний фундамент вдалої кар’єри.

IMG_6660

По завершенні зустрічі абітурієнти із задоволенням та щирими усмішками зробили спільне фото з Михайлом Поплавським.

IMG_6699

Далі на вступників чекав смачний обід, за яким вони ділилися враженнями та сподіваннями.

IMG_6402

Перспективи навчання у Київському національному університеті культури і мистецтв, дружна атмосфера приємно вразили абітурієнтів, тож більшість з них відповіли, що будуть впевнено рухатися до здійснення своєї заповітної мрії – стати частиною найкращого культурно-мистецького вишу.

Мрії про майбутнє навчання

 

У Київському національному університеті культури і мистецтв стало доброю традицією розпочинати сонячні літні дні із зустрічі абітурієнтів. Для них гостинно відкриваються двері всіх факультетів і кафедр, тому майбутні студенти мають змогу на власні очі побачити та відчути яскраву атмосферу вишу.

 

 

IMG_6397

 

 

IMG_6413

 

 

Надзвичайно цікава та пізнавальна програма чекала на вступників із Кіровоградщини, серез яких були учні ПТУ №16 м. Мала Виска. Перед гостями виступали декани та завідуючі кафедр, професори і студенти. Молодь познайомилася з історією КНУКіМ, структурою та специфікою навчання. Кожен отримав на свої запитання вичерпні відповіді.

 

 

IMG_6414

 

 

Свій захват від університету не приховує Станіслав із м. Мала Виска. До творчого вишу він планує вступати на журналіста: «Про КНУКіМ нам постійно розповідали вчителі, але я не очікував, що тут настільки класно. Студенти активні, креативні, в кожному є «родзинка». Проте сюди, перш за все, хочеться вступити, тому що це авторитетний навчальний заклад, до того ж університет займає високу позицію серед освітніх закладів країни та Європи».

На зустрічах із представниками факультетів розповіли абітурієнтам і про найближчі творчі плани роботи, зокрема, співпрацю з іноземними вишами. Це привернуло велику увагу абітурієнтки з Кіровограду Антоніни: «Я вважаю себе творчою особистістю і тому вступатиму на ландшафтного дизайнера. До КНУКіМу дуже хочу через його надзвичайну атмосферу. Але для мене також важливо реалізувати себе не лише в Україні, а й за кордоном».

 

 

IMG_6506

 

 

IMG_6633

 

 

Найяскравішою частиною Дня відкритих дверей у КНУКіМ стала зустріч з Михайлом Поплавським, який розповів не тільки про власну історію успіху, але й дав чимало корисних порад майбутнім КНУКіМівцям: «Вам потрібно атакувати життя і впевнено йти до реалізації своїх творчих амбіцій. Вища освіта – це перший крок. І від того, де ви її отримаєте, буде залежати ваше майбутнє. Я раджу вам обирати саме Київ тому, що столиця дає безліч можливостей. Ви матимете змогу рухатися вперед». Наголосив Михайло Михайлович також і на тому, що вища освіта, здобута у КНУКіМ – це надійний фундамент вдалої кар’єри.

 

 

IMG_6660

 

 

По завершенні зустрічі абітурієнти із задоволенням та щирими усмішками зробили спільне фото з Михайлом Поплавським.

 

 

IMG_6699

 

 

Далі на вступників чекав смачний обід, за яким вони ділилися враженнями та сподіваннями.

 

 

IMG_6402

 

 

Перспективи навчання у Київському національному університеті культури і мистецтв, дружна атмосфера приємно вразили абітурієнтів, тож більшість з них відповіли, що будуть впевнено рухатися до здійснення своєї заповітної мрії – стати частиною найкращого культурно-мистецького вишу.

 

За інформацією з https://knukim.edu.ua/novunu/summer-open-door-day/

 

День Захисту Дітей

Учні ПТУ №16 на святкуванні 1 червня 2016 року у м.Мала Виска відбулись урочистості до Дня захисту дітей. Святкування не обійшлося без щорічної виставки, в якій взяли участь учні ПТУ №16. Дорослі гості свята та малюки змогли поласуватисмачними кондитерськими виробамита східними солодощами, виготовленими кухарами-кондитерами. Групаперукаріввлаштувала майстер-клас зачісок для наших гостей.

 

 

 

 

 

 

 

31 травня члени гуртків нашого училища стали учасниками Фестивалю творчої молоді серед учнів ПТНЗ області, який проходив в стінах Державного будинку художньої та технічної творчості . Вікторія Будько та Беспалий Констянтин підкорили серця глядачів своїм граційним виконанням танцювальної  композиції, а пісня «Рушникова доля» у виконанні дуету в складі Малахатько  Лілії та Чередніченко Ірини викликала шквал оплесків у глядачів.

 

 

 

Трагедія Бабиного Яру

Відповідно плану заходів у зв’язку 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру,  в навчальному закладі 16 травня проведено відкритий виховний захід “Істроія і трагедія Бабиного Яру”,  на якому звучали вірші Е. Явтушенка “ Бабин Яр” та А. Кацельсон та переглянуто  документальний фільм “Жахіття урочища Бабин Яр” . Підготовлено експозицію матеріалів до теми заходу.

На основі презентації, книг, учням, викладачам та майстрам викладено трагічну сторінку історії нашої Батьківщини. По закінченню виховного заходу вшанували пам’ять загиблих  хвилиною мовчання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урочиста хода

9 травня колектив училища разом з учнями прийняли участь у в урочистій ході та мітингу присвяченому 71-й річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

 

 

 

 

 

 “Пам’ятаємо, перемагаємо!  1939-1945”

На виконання наказу про відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і  71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні в нашому закладі 6 травня був проведений пам’ятний концерт – реквієм “Пам’ятаємо, перемагаємо!  1939-1945” , на якому прозвучали пісні та вірші воєнних часів у виконанні учнів та працівників училища. Пам’ять загиблих в роки другої світової війни було вшановано хвилиною мовчання під час якої було запалено свічі пам’яті.                

 

 

 

 

 

 

 

 

Чорнобиль завжди в моїй душі

26 квітня з нагоди 30-ї річниці аварії на ЧАЕС в навчальному закладі відбулась лінійка-реквієм "Чорнобиль завжди в моїй душі", яка супроводжувалась мультимедійною презентацією .

Усі присутні вшанували пам"ять загиблих в результаті Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання.

 

 

 

 

 

А на тих рушниках - Україна моя

25 квітня 2016 р. в ПТУ №16 м. Мала Виска відбувся святковий концерт до обласного фестивалю з елементами автентичного фольклору  на тему "А на тих рушниках - України моя"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Збережемо планету зеленою

З нагоди Дня довкілля у навчальному закладі 18 квітня 2016 р. проводилась акція "Посади дерево-оздоров планету". 

Кращі учні навчальних груп, викладачі, майстри в/н разом з адміністрацією висадили на території училища берези, ялинки та алею з кущів самшид.

Біля кожного дерева будуть встановлені пам"ятні таблички з іменами учнів, які їх висаджували.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День сміху в училищі

На базі училища пройшла святкова гумористична програма присвячена 1 квітня під девізом «Продовжимо собі віку, завдяки сміху» організатори концертної програми доклали максимально творчих зусиль, щоб свято вдалося цікавим і захоплюючим. Бурхливими оплесками зустрічали глядачі концертні номери.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставка декоративно-ужиткового мистецтва

30 березня в ПТУ №16 відбулася виставка декоративно-ужиткової творчості та професійно-технічної творчості. На виставці були представлені вироби створені учнями училища, під керівництвом класних керівників та майстрів виробничого навчання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Поле брані» 

22 березня в нашому навчальному закладі відбулася виховна година присвячена темі культури спілкування під назвою «Поле брані» під час якої учнями було розглянуто питання лихослів’я серед підлітків і не тільки та вплив їх на життя і здоров’я людини.

Виховний захід супроводжується переглядом відеофільму «Не кажи воді «дурак»» та медіа презентації підготовленні учнями з даної проблеми.

 

 

 

 

 

 

 

З нагоди 202-ї річниці з дня народження Кобзаря.

" І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм.." У день народження Тараса Шевченка з ініціативи літоб"єднання "Степова криниця" учні ПТУ №16 Будько Вікторія та Чередніченко Ірина разом з викладачем української мови Бевзюк Г.М. читали цю та інші поезії ї Кобзаря просто неба, біля його пам"ятника. 

26.02.2016 –в теплій училищній атмосфері відбувся святковий випуск учнів групи 47 "Муляр. Штукатур. Електрозварник ручного зварення." та групи  № 49  «Кухар. Кондитер.» На святі були присутні викладачі ,майстри в/н, батьки учнів, гості, Звучали теплі слова, побажання, лірична музика – що сповіщало про закінчення періоду навчання та про освоєння нового простору професійного зростання періоду навчання та про освоєння нового простору професійного зростання ще вчорашніх учнів, а вже сьогоднішніх кваліфікаційних робітників.

 

Участь учнівського та педагогічного колективу у мітингу з нагоди 

25-ї річниці виведення Радянських військ з Афганістану

 

 

Кохання врятуе світ

 
Святкування дня Святого Валентина у навчальному закладі
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Урок пам’яті

27 січня бібліотекарем училища був проведений урок пам’яті на тему “ 27 січня – День пам’яті жертв Голодомору,, з учнями першого та другого курсу. В ході заходу викладач історії розповів учням про історичне походження цієї трагічної події. Урок супроводжувався презентаціями про голокост та фільмом “Діти з безодні” про трагічні події “Бабиного яру” .

 

 

 

 

 

 

 

 На захід було запрошено Шарко .О керівника краєзнавця Маловисківського БДЮТУ, яка розповіла про появи Голокосту під час окупації Маловисківщини. 

 

 

День Соборності України

21.01.16 р.  у навчальному закладі було проведено виховні години , присвячені Дню Соборності України.

22.01.16 р. учнівський та викладацький колектив приймали участь в урочистостях, які проводилися в місті до Дня Соборності України.

 

Робочий тиждень в ПТУ №16 проходив в атмосфері клопітної праці. В понеділок 14 грудня викладач іноземної мови Чініна В.А. провела виховну годину присвячену дню ліквідації ЧАЕС на тему: “Вола Чорнобильська пересторога : людство зупинись !" Присутні учні та викладачі переглянули документальні відеоматеріали та хвилиною мовчання вшановували пам’ять тих , хто своїм подвигом зупинив катастрофу планетарного маштабу .

16 та 17 грудня в училищі проходив тенісний турнір , в якому взяли участь найкращі тенісисти навч. закладу . В ході запеклої боротьби перемогу здобув учень групи № 37 Буніч Андрій , друге місце зайняла учениця групи № 43 Побережна Анна , третє місце в учня групи  № 47 Клочка Олександра .

Ми за здоровий спосіб життя

На запрошення адміністрації училища, в рамках тижня «Ми за здоровий спосіб життя», в училищі, в наш навчальний заклад завітав з бесідою головний лікар-нарколог ЦРЛ-Сніжко Ю.П.

11 листопада в навчальному закладі відбувся «Осінній бал»

На якому в конкурентній боротьбі вибороли звання Короля і Королеви осені

Учні 43 групи Побережна Анна та Беспалий Костянтин .

Свято супроводжувалось концертними номерами, та основною родзинкою було представлено «колекцію» дитячих зачісок виконаних руками учнів групи №42 («перукар-модельєр») під керівництвом майстра в/н  Ірлик Г.І. та викладача спецдисциплін Чичуліної Т.

Девізом показу став вислів: «Нам в осінь в радість, а калюжі по коліна»

Моделями показу стали учні ЗОШ №3 м.Мала Виска

12-16 жовтня

   Протягом  цього тижня в нашому навчальному закладі відбулися такі заходи:

   У вівторок 13.10.2015 класними керівниками груп №15,  №17, №19, №27, №37, №39, №42, №43, №44, №46, і №49 проведено єдину виховну годину на тему “ Козацькому роду нема переводу. Слава захисникам України!” ;

   14.10.2015 класним керівникам групи №42 Байбузан Л.О.  проведено урочисту лінійку присвячену Дню захисника України, на якій вшанували  пам’ять героїв АТО, тих,  хто згинув за збереження суверенітету та незалежності України хвилиною мовчання. Після урочистої лінійки учні та викладачі училища поклали квіти до пам’ятної дошки випускника нашого училища , загиблого в зоні бойових дій  Панкова Лева та до пам’ятника Небесній Сотні;

15.10.2015р. голова лідерів учнівського самоврядування організував волонтерський загін та відвідали сім’ю загиблого в АТО Іванюка В.А. ;

 В холі училища бібліотекарем Миценко Л.М. була оформлена виставка “Подвиги захисників України ”

16.10.2015 проведено конкурс святкових стіннівок  

10 вересня в училищі стартувало традиційне спортивне свято свято,яке розпочалося естафетою навчальних груп та товаристською зустріччю по футболу між учнями та педагогічними працівниками.

8 грудня 2014 р.

Навчальний тиждень в ПТУ №16 розпочався проведенням в академічних групах директорських контрольних робіт за І семестр 2014 – 2015 н.р. та складаннями державної підсумкової атестації учнів групи №39 по професії «Кухар. Кондитер».

В рамках заходів присвячених всеукраїнській щорічній акції «16 днів проти насильства» та всеукраїнського тижня права 10.12.14 проведено зустріч учнівської молоді з представниками соціальних служб.

В заході приймали участь:

 • Начальник Маловисківського районного управління юстиції Ракул В.І.;
 • Фахівець з соціальної роботи РЦСССДМ Туз Д.І.;
 • Начальник служби у правах дітей райдержадміністрації .

У своєму виступі Ракум В.І. зупинився на основних напрямках роботи ООН в питаннях дотримання прав людини в умовах анексії Криму та подіях на сході України. Відмічається масове порушення прав людини в Україні. Особливу увагу зосередили на порушеннях права жителів Криму та не залишились без уваги доля української льотчиці Савченко Надії.

Виступ начальника служби у справах дітей Захватихати П.В. супроводжувався демонстрацією відеофільму про основні положення «Конвенції прав дитини» та напрямки діяльності УОН УСЕФ.

Протягом тижня учні груп працювали над підготовленістю малюнків для створення ілюстрованої декларації про права людини.

Навчально-виховний процес 11.12 розпочався проведенням в групах виховної години на тему «Нехай панують на Землі добро і справедливість», а також училищна команда знавців права взяла участь в обласному правовому квесті «Молодь за права людини».

11.12. 2014р. – учні ПТУ №16 м. Мала Виска Бровченко Яна(42 гр.); Луценко Богдан(27 гр); Птахін Дмитро(43 гр) взяли участь в обласному правовому квесті «Молодь за права людини», що проходив в Кіровоградському державному будинку художньої та технічної творчості. Команда учнів ПТУ №16 під керівництвом викладача історії та права Сімчишина В.І., втомлені але щасливі від участі в заході такого рівня повернулись з масою позитивних вражень.

1 грудня 2014 р.

Робочий тиждень навчально виховної програм училища видався цікавим і насиченим. 4 грудня гостями навчального закладу стали працівники правоохоронних органів, служби юстиції, служби у справах дітей Маловисківської  РДА, які провили творчу зустріч в рамках Всеукраїнське місячника “16 днів без насилля”.

4.12.2014 р в ПТУ№16 м. Мала Виска провели захід до Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”. В засіданні  круглого столу прийняли прийняли  участь груп 43, 44, 35, 27,39 та представники у справах дітей, центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, кримінальної міліції у справах неповнолітні, практичний каталог навчального закладу. Учнями було проведено ряд лекцій стосовно видів насилля, представлено відео відносно теми. Був налагоджений діалог представників соціальних служб учнями,. Роздатковий матеріал  у вигляді буклетів для учнів з інформацією про насилля та адресами, номерами телефонів організацій, які зможуть допомогти учням у випадку насилля.

 

 

Протягом наступного тижня учнівський та педагогічний колективів училища працювали над створенням творчої роботи, “Шлях  незалежної України”. Презентація цієї виставки відбулася 4 грудня у приміщенні ПТУ, і всі глядачі з захопленням оглянули мистецькі шедеври, представлені кожною групою.

 

Але особливо цікавим і захоплюючим став святковий концерт, присвячений “Дню Збройних Сил України”, в якому відкрилися таланти першокурсників  та учасників вокального гуртка. Насичений робочий тиждень завершився відкритим уроком перукарської справи, який приніс не менше враження, ніж весь робочий тиждень.

 

З оглядом на нинішню суспільно-політичну ситуацію та події,що відбуваються в країні протягом останього року, учні і педпрацівники вшанували пам’ять жертвам голодомору під знаком єднання і незламності українського народу.

         21-22 листопада 2014 року в навчальному заладі приспустили Державний Прапор України. В холі створена композиція – плакат із символічними зображенням України періоду 1932-1933 років – виснаженої жінки з мертвою дитиною на руках, стіл з рушником, хліб, горить свічка, чорна стрічка. На перервах звучить класична музика (твори Баха, Альбіоні, “Реквієм” Моцарта). Класним керівником групи 44 Грузіном О.Л підготовлений виховний захід на тему:

          “У той рік заніміли зозулі…” мета, якого виховувати в учнів особистісні риси громадянина України, патріотизм на основі особистісного усвідомлення досвіду історії.

Відповідно до перспективного  плану роботи училища та з метою залучення учнів до пошукової діяльності; виявлення зацікавленості до вивчення предметів з 03.11-07.11.2014року в училищі була проведена олімпіада по загальноосвітнім дисциплінам.

Викладачем фізики Холодною Н.Л, математики – Юрченко О.А, хімії та біології Кирдан О.Л, історії - Сімчишин В.І, англійської мови – Задорожна В.Н, світової літератури Рябоконь І.О.  були підготовлені  різнорівневі , творчого характеру завдання, які були розглянуті на засіданні методичних комісій природно-методичного та гуманітарного циклів.

По результатам проведеної олімпіади перше місце  отримали при виконанні завдання з 

                ·         Англійської мови – Кушнєрова Альона (учениця 39 групи, викладач Задорожна В.М.).

·         Світової літератури – Захарова Вікторія (учениця 19 групи, викладач Рябоконь І.О.)

·         Історії – Чередніченко Ірина (учениця 19 групи, викладач Сімчишин В.І.)

·         Біології – Чередніченко Ірина ( учениця 19 групи,викладач Кирдан О.Л.)

·         Фізика – Чередніченко Ірина (учениця 19 групи, викладач Холодна Н.Л.)

Друге місце посіли слідуючі  учні:

·         Фізика – Желєзняк Ольга (група 19, викладач Холодна Н.Л.)

·         Англійська мови учні Луценко Богдан 27група, Нагорянська Алла 19 група, Пушкар Анжела  17група, викладач Задорожна В.М.

·         Світової літератури – Смірнов Назар 19група, викладач Рябоконь И.О.

·         Історії – учні Захарова Віка 19 група, Желєзняк Ольга 19 група, викладач Сімчишин В.І.

“Щедра українська осінь”

30 жовтня в нашому навчальному закладі відбулось свято  “Осіннього балу” та виставка композицій  під загальною назвою  “Щедра українська осінь”.

Виставка приємно вразила своїм різнобарв’ям  та оригінальністю композицій : Переможцями стали:

I місце  - гр. 42 композиція “Ніжна мелодія осені” кл. кер. Байбузан Л.О., майстер в/н  Кушпіль А.В.

II місце – гр..43 композиція ”Баранчик Шон”,”ПТУшніки”,”Їжачок в тумані” кл. кер. Савченко Т.В. , майстер в/н Ляшенко О.А.

 • Гр.35 композиція “Колобок” кл.кер. Ахрамеєв Ю.П., майстер в/н Кушнієнко Л.О.
 • Гр.19 композиції “Сілія Гарбузенків на прогулянці”, ”Козак Мамай в задумі…”, ”Чарівні смачні букети” кл. кер. Холодна Н.Л., майстер в/н Горбенко М.П.
 • Гр.44  композиція “Гібридна війна” кл. кер. Грузін О.Л., майстер Луценко В.В.
 • місце зайняли композиції групи №17 кл. кер. Сімчишин В.І., майстер в/н Докторова О.С. , групи 39 кл. кер. Юрченко О.А., майстер в/н Гросул Г.Б., групи 47 кл. кер. Докторова О.С., майстер в/н Собовенко І.І.

Особливо цікавим і різнобарвним був “Осінній бал” в якому конкурси на завдання “Королеви Осені”  переплітались з номерами художньої самодіяльності, підготовленими учасниками гуртків під керівництвом Бровченко В.Г.

Не можна створену руками учнів групи перукарів під керівництвом майстра в/н Кушпіль А.В.

Учасниці на завдання  “Королеви Осені” змагались в конкурсах “Візитка”, ”Угадай мелодію”, ”Феєрверк прислів’їв ”,”Кулінарний” та найяскравішим був конкурс “Танці зірок” в якому кожна конкурсантка продемонструвала свою танцювальну композицію, і закрили цей конкурс танцем Танго у виконані майстра в/н Горбенко М.П.

Переможцями стали:

 • Міс Глядацьких симпатій”  Гасанов Ільяз , Королева Осені Мельник Альбіна - гр.43
 • Віце міс Громова Інна - гр.43
 • Віце міс Шамарьова Юлія - гр39

Усі учасники і переможці конкурсу були нагороджені солодкими пряничними призами, які випікали наші кухарі під керівництвом майстрій в/н Гросул Г.Б. та Мельник С.В.

 

 

“Вклоняємось доземно всім солдатам”

В день відзначення 70-річчя звільнення України від нацистських окупантів в ПТУ №16         м. Мала Виска учнями 39 групи під керівництвом класного керівника Юрченко О.А , було підготовлено і проведено лінійку-реквієм, яку розпочав фронтовий вальс, а потім учні згадали основні етапи терору та репресій фашистів на окупованих  територіях України і переможний шлях визволителів. Пам'ять загиблих була вшанована “хвилиною мовчання” та покладанням квітів до могили Невідомого солдата, що знаходиться в центрі міста.

      Проведення лінійки супроводжувалося демонстрацією фото – та відеоматеріалів, а також музичним супроводом фронтових років.

 

“Козацькі забави”

З кожним днем зростає інтерес багатьох людей до нашої історії. Знання свого родоводу, історичних та культурних  надбань предків необхідні не лише для піднесення національної  гідності, а й для використання кращих традицій у сучасному нашому житті. Так слава про волелюбних козаків-запорожців минула широким світом. Сьогодні великої вам набуває  відродження українського козацтва, бо це і відродження України

                               Гей ви, хлопці-запорожці,       

                               А де ж ваша сила?

                               Чи свою козацьку славу

                               Ви не розгубили?

                               Під тонким девізом

16 жовтня в нашому навчальному закладі відбулось спортивне свято “Козацькі забави” яке підготувала викладач фіз. виховання училища – майстер спорту по Дзюдо Байбузан Людмила Олексіївна. В змаганнях брали участь команди I,III курсів та групи ТУ.

Козаки мірялися силами, вправністю і кмітливістю. На переможців чекали грамоти та солодкі  призи і вигляді пирогів, які спекли власноруч наші козачки-кухарі. Наприкінці свята  всіх присутніх частували смачною козацькою кашею.

 

 

 

Людина з планети "СТАРІСТЬ"

9 жовтня у ПТУ №16 м. Мала Виска кл. керавником Рябоконь І.О. та майстром в/н 29 гр. Жорновою Ю.М. було проведено виховну годину на тему "Людина з планети "СТАРІСТЬ"", метою якої було показати підліткам, як важливо поважати старість, адже час не стоїть на місці і всі ми колись будемо людьми похилого віку. Активну участь приймала учениця 39 гр. Гречановська Н. та учень першого курсу Коваленко Р.

 

 

“Учителю, вклоняємось доземно”

Вклоніться, люди,вчителю своєму,

Володареві слова і пера,

Крізь біль і радість, роздуми втому

Любов його безсмертна проросла.

 
Під таким девізом пройшла в нашому навчальному закладі святкування  Дня працівників освіти, яке розпочалося на минулих вихідних і День профтехосвіти, який відзначався 2 жовтня. 
         За традицією, яка склалась в училищі, день розпочався з виставки – конкурсу композицій квітів та газет з привітаннями до свята. Учні дуже активно взяли участь. Хочеться особливо відзначити, що самі композиції та їх назви перегукувались з останніми подіями на Сході нашої країни.
Переможцями конкурсу квіткових композицій в номінації «Оригінальність композиції» переможцями стали композиції 
«Кольори державного прапора» - гр. 35 та «Україна єдина країна» - гр. 37
В номінації «Оригінальність назви»
«Віддане серце майстра» - гр. 17
«Пам'ять жива»
«Суворому вчителю учнів не видно» - гр. 49
«Вчительська ніжність» - гр. 46
В номінації «Різнобарвність осінніх композицій»
Перемогу одержали композиції 19 та 42 груп. 
Газети з привітаннями були досить цікаві і, кожна по своєму, оригінальні тому конкурсне жюрі вирішило не визначати переможців, а просто подякувати всім групам активну участь.
Продовженням святкування стала концертна програма підготовлена учнями, яку розпочала пісня «Вчителько моя» у виконанні дівочого дуету. Всі присутні вшанували пам'ять вчителів і майстрів в/н, немає вже серед нас, які спостерігають за нами з берега Вічності, хвилиною мовчання. Виробничого навчання та працівників училища ставили пісні, вірші, танці та гуморески у виконанні учасників художньої самодіяльності під керівництвом Бровченко Володимира Герасимовича та Холодної Наталі Леонідівни.
Рішенням ради лідерів учнівського самоврядування було оголошено результати конкурсу учнівських симпатій і кожен працівник училища отримав грамоту в одній із номінацій.
 

Виховна робота

Будні виховної роботи в училищі.

На засіданні мк класних керівників були оголошенні результати проведення батьківських зборів які відбулися в 11 академічних групах. Основними питаннями зборів були:

 1. Правила внутріучилищного розпорядку.
 2. Відповідальність батьків за безпеку життєдіяльності дітей в позаурочний час.
 3. Політична та громадська ситуація в Україні
 4. Попередження правопорушень серед учнів училища.