Сторінка бібліотекаря

Вони стояли на захисті Батьківщини

"Вони стояли на захисті Батьківщини"- тема виховної години для учнів ПТУ №16 м.Мала Виска, яку підготували бібліотекар Миценко Л.І. та методист училища, викладач історії Сімчишин В.І. Сто років тому ровесники наших виконавців стали на захист незалежності України. В нерівному по чисельності і озброєності бою загинули під Крутами 300 юнаків. Зараз їх називають "першими кіборгами". Вонинавіки стали прикладом мужності, відваги, безмежної любові до Батьківщини.

Тяжкий шлях визволення України

Однією з жахливих сторінок ХХ ст. є Друга світова війна 1939-1945 р.р., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1945 р.р., попригаркоту поразок, ми вирвали перемогу у ворога, звільнивши нашу державу. Битва за Ки]в була найбільшою за втратами та маймасштабнішою битвою у цій війні..

Саме цій події була присвячена виховна година.

 

 

 

 

 

 

Не загуби своє майбутнє

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру"

76 років тому у Бабиному Яру що у Києві трапилася трагедія, про яку знають далеко за межами України. Десятки тисяч євреїв , включаючи маленьких дітей, були розстріляні за два дні - 29 та 30 березня 1941 року. Також у Бабиному Яру розстрілювали учасників українського підпілля.

       Дана віртуальна виставка має на меті ознайомити відвідувачав сайту з тою страшною трагедією, нагадати про ті страшні дні, запропонувати літературу для читання та фільми для перегляду на цю тему

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Здоровий дух дає здорове тіло

З метою заохочення учнів до здорового способу життя та більшого піклування про своє здоров’я в бібліотеці ПТУ протягом листопада діяла книжкова  виставка під назвою « Здоровий дух дає здорове тіло». Були представлені публіцистичні  видання, статті з періодичної преси, де цікаво розкриваються нові дослідження прямої залежності духовного стану людини та її здоров’ям. 

До Дня української мови та писемності

До Дня української мови та писемності, що відзначається 9 листопада, на полицях бібліотеки було представлено вірші про рідну мову, про Україну. Шляхом читання цих творів учням особисто перед ними відкривалися безмежна краса української мови, можливість з простих, доступних слів скласти гарний візерунок думки, донести її до оточуючих у вигляді поетичних рядків. Завдяки таким методом ми спонукаємо учнів і в повсякденному житті вживати чисто українські слова  та вирази, відчувати гордість за те, що ти – українець.

28  вересня   бібліотекарем  було  проведено урок – пам’яті,    присвячений  75-річчю  трагедії

  в  Бабиному Ярі. Активну  участь  в заході  взяли учні - першокурсники    груп  №  15, № 17,  № 19.

  Виразне, емоційне  читання віршів  про  цю  страшну  подію  спонукало  присутніх  замислитись

  над  змістом,  відчути  на мить  той   жах, біль  і розпач  які,  напевно,  відчували  жертви   Бабиного    Яру.  Виступ  учнів   доповнювали   відеофільми  з  піснями,  уривками  художніх  та документальних  фільмів.

        Незважаючи   на   юний вік,  діти  правильно  із  розумінням   реагували  на  побачене й почуте.

    Співчуття,  жалість,  сльози  були на  обличчях.  Виховання  непримиримого  ставлення  до  проявів  нацизму,  насильства   над  людьми  була  мета  заходу.  Формування  в учнів  усвідомлення  того,  що  мир,  життя  і   злагода  людей  найвища  цінність  на  землі - основна  ціль  уроку. 

26 квітня в училищі відбулась лінійка,присвячена 30-й річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Бібліотекар підготувала виставку художньої літератури, документально-публіцистичну підбірку матеріалів на тему цієї страшної катастрофи. Всі присутні ще раз згадали події 26 травня 1986 року та хвилиною мовчання вшанували пам’ять про жертв чорнобильської трагедії.

 

 

 

Єдина вільна Україна на всі віки, на всі часи

З метою виховати в учнів почуття гордості за свою країну, розширити знання з історії творення української держави в бібліотеці виставлено стенд у формі історичного хронографу «Єдина вільна Україна на всі віки, на всі часи». Починаючи з відомостей про стародавній світ і закінчуючи новітніми подіями на стенді представлені факти поступового розвитку України як держави.

 

 

 

 

    До дня 150-ї річниці від дня народження архітектора Я.В.Паученка бібліотекарем проведено тематичний урок-бесіду з групами професій будівельного напряму . В ході заняття учні ознайомились з біографією видатного архітектора ,та його працею . за допомогою відеофільмів розглянули красу і неповторність створених Паученком будівель в м. Кіровограді ,порівнювали сьогоднішні краєвиди міста з фото 100-річної давності . Акцентували увагу на важливість і престижність професії архітектора.

    В другій частині уроку учні читали вірші про м. Кіровоград – столицю нашої області , слухали пісні сучасних молодих авторів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 січня бібліотекарем училища був проведений урок пам’яті на тему “ 27 січня – День пам’яті жертв Голодомору,, з учнями першого та другого курсу. В ході заходу викладач історії розповів учням про історичне походження цієї трагічної події. Урок супроводжувався презентаціями про голокост та фільмом “Діти з безодні” про трагічні події “Бабиного яру” .

 

 

 

 

 

 

 

 На захід було запрошено Шарко .О керівника краєзнавця Маловисківського БДЮТУ, яка розповіла про появи Голокосту під час окупації Маловисківщини. 

 

 

16 квітня 2015 р. бібліотекарем Миценко Л.М. був проведений бібліотечний урок у групах №17 та №19 на туму:"Європейське обличчя нашого краю". В ході уроку за допомогою художнього слова учням прищеплювалося розуміння того, що Маловисківщина завжди була, є і буде частиною Європи.

 

9 січня 2015 року на педраді бібліотекарями училища згідно листа Голови адміністрації президента від 9.12.14 року до колективу була донесена теза щодо відсутності альтернативи унітарності України та неприйнятності ідеї зміни форми її державного устрою . Було проінформовано про дії центральної влади, спрямовані на збереження цілісності країни та консолідацію суспільства.

Бібліотекарями ПТУ було зроблено змінний стенд на тему: «Герої серед нас», де виставлені світлини та інформація про учасників АТО – випускників училища.