Навчально - виробнича робота

Презентація предметного тижня суспільно-гуманітарних дисциплін

Тиждень професій загально будівельного та сільськогосподарського напрямів

З 09.12.2017 р. у нашому закладі проходять заходи в рамках тижня професій загально будівельного та сільськогосподарського напрямів.

Розпочався таждень з інформаційної години, присвяченої ознайомленню учнів, що навчаються по даних спеціальностях, з новітньою с/г технікою та новітніми технологіями обробітки грунту та збирання врожаю.

 

 

Згідно плану проведення тижня професії, проведено конкурс по професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва». Конкурс складався з теоретичної та практичної частини.

Теоретична частина – запитання щодо підготовки трактора до роботи. Наступним етапом була практична частина, що включала рух трактора змійкою , вісімкою, рух по коридору та під’їзд до обладнання.

Переможцями стали:

1 місце – учень гр.. №15 Клінтаков С.

2 місце – учень гр.. №35 Паляниця Д.

3 місце – учень гр.. №25 Чухрій Є.

 

Тиждень предметів природничо-математичного напрямку

Цікавими та змістовними подіями наповнене життя учнівського та педагогічного колективу училища.

В понеділок , 27 листопада, стартував тиждень предметів природничо-математичного напрямку.

Робота викладачів почалась з виставки творчих здобутків: методичних напрацювань, дидактичних матеріалів, презентацій до різних тем навчальних програм, матеріалів самостійної діяльності, кращих учнівських робіт тощо.

 

 

 

 

 

Адміністрація, викладачі та майстри виробничого навчання мали змогу відвідати урок з фізики,який підготувала і провела Заріцька С.Г. в групі №19 на тему «Вільне падіння. Прискорення вільного падіння». Викладач у доступній формі з використанням дослідів та мультимедійної презентації пояснила учням закономірності падіння тіл у гравітаційному полі землі, ввели поняття прискорення вільного падіння та формули, що описують рух тіл по вертикалі вгору та вниз; ознайомилися з історією дослідження даного явища.

 

 

 

 

 

 

У середу, 29 листопада, викладач математики Юрченко О.А. провела відкритий урок у групі №37 на тему «Математичне моделювання». Учні та присутні на уроці отримали знання про математичне моделювання, про побудову математичних моделей до прикладних задач, розглянули види прикладних задач, навчилися розв’язувати прикладні задачі з різних галузей науки та життєвих ситуацій. Урок пройшов з використанням інтерактивних технологій та мультимедійної презентації.

Викладач математики Юрченко О.А та викладач хімії Наконечна О.В. організували та провели училищні олімпіади з математики та хімії, в яких прийняли участь учні першого та третього курсів.

 

 

 

 

 

Також викладачі предметів природничо-математичного напряму взяли участь у роботі училищної методичної наради, на якій розглянули питання організації та проведення навчально-виховної роботи.

Робота викладачів методичної комісії не обмежується рамками предметного тижня. Кожног дня проходять цікаві та змістовні уроки, спілкування з учнями та колегами, участь у запланованих заходах та міроприємствах.

Тиждень професії "Кухар"

З 13 по  17 відбувся тиждень з професії «Кухар», який провели  майстер в/н Гросул Г.Б, майстер в/н Жорнова Ю.В. , викладач Кубенко М.П.  ,  майстер в/н Мельник С.В. та викладач англійсько\ мови Романенко В.А.

13.11.17 була представлена виставка дидактичного матеріалу.

14.11.17 проведена інформаційна година на тему «Кухня Японії», майстер клас по оздобленню пирогів з дріжджового тіста

15.11.17 проведений відкритий урок з технології приготування їжі з основами товарознавства на тему «Значення солодких страв, їх класифікація»

16.11.17 проведено відкрите виробниче навчання вступного та заключного інструктажу на тему «Приготування січеної котлетної маси з м’яса»

17.11.17 створення та презентація фото колажу та відео звіту з тематичного тижня.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тиждень професії. "Будівальник"

Тиждень професії будівельного профілю почався 6 листопада 2017 р. та пройшов у вигляді презентації дидактичного забезпечення з професії "Муляр. Штукатур. Електрозварник ручного зварювання"

06.11.2017 р. в методичному кабінеті відбулась презентація професії та виставка дидактичного матеріалу

07.11.2017 було проведено відкритий урок виробничого навчання по професії «штукатур» та тему: «Опорядження чотиригранних колон».

08.11.2017 у майстерні штукатурів проводився відкритий урок виробничого навчання по професії «Муляр» на тему: «Мурування зовнішньої, внутрішньої версти та забутівки по багаторядній системі перев"язування швів в 1,5 цеглини»

09.11.2017 р. у кабінеті спецдисциплін проводився відкритий урок з технології штукатурних робіт на тему: «Технологія виконання поліпшеної штукатурки».

09.11.2017 у кабінеті інтерактивних технологій було проведено виховний захід «Єлисаветград – маленький Париж»

10.11.2017 р. у методичному кабінеті презентували фото колаж предметного тижня

 

Мова єднає

9 листопада в День української писемності та мови учні, викладачі, майстри в/н прийняли участь у XVIIВсеукраїнському радіодиктанті національної єдності .

 

 

 

 

Поетапна атестація кухарів

Група 29 з професії "Кухар. Кондитер" після виробничої практики на підприємствах Маловисківського на Новомиргородського регіонів, де учні отримали практичні навички з професії, вийшли на поетапну атестацію для підтвердження ІІІ розряду "Кухар".

Результати були закріплені на пробних роботах, де кожен учень виконав індивідуальне завдання по приготуванню перших страв.

09.11.2017 р. група 29 на поетапній атестації підтвердила ІІІ розряд "Кухар"

Про проведення вхідного діагностування.

З метою виявлення навченності учнів І курсуз предметів загальноосвітньої підготовкиу професійно-технічному училищі №16 протягом вересня 2017 р. було проведено вхідне діагностуванняза єдиними завданнями, розробленими творчими групами викладачів ПТНЗ області.

Діагностування проходило з предметів загальноосвітньої підготовки (математика, англійська мова, хімія, інформатика, українська мова, біологія).

Результати проведеної роботи були проаналізовані та обговорені на засіданнях методичних комісій і винесені на методичну нараду. Викладачі на основі отриманих результатів по кожному предмету запропонували конкретні заходи щодо коригування знань учнів.

 Спорт проти шкідливих звичок

21 вересня в училищі відбулося жартівливе спортивно-виховне свято на тему "Спорт проти шкідливих звичок". Спортивне свято мало на меті сприяти формуванню в учнів потреби у здоровому способі життя, виробити вміння психологічно протидіяти вживанню психоактивних речовинта привернути увагу учнів до проблем наркоманії, куріння та алкоголізму.

Завданням жартівливого свята є  виховувати почуття колективізму, здружити, згуртувати учнів та вчителів у спільній спортивній боротьбі , а також сприяти накопиченню рухового досвіду, вчити володіти захисними силами організму, формувати навички здорового способу життя, активного відпочинку та дозвілля, виявити команду переможців.

у спортивному святі брали участь учні І курсу разом зі своїми класними керівниками та майстрами виробничого навчання. Змагання складалося зі спортивних естафет. 

Усі присутні переглянули показовий виступ  учнів 25 гр. "Юні дзюдоїсти", у якому прийняли участь Лойтра Артем, Височин Дмитро, Сокол Віталій та Новіков Дмитро .

Керівник вокального гуртка Бровченко В.Г. разом з ученицею Шамкою Вікторією підтримали захід музично-вокальним супроводженням.

Переможці та призери були нагороджені грамотами та подяками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пробні кваліфікаційні роботи

З 21 по 24 квітня у групі 39 по професії "Кухар. Кондитер" пройшли пробні кваліфікаційні роботи , учні підтверджували ІІІ та IV розряди.

Під час виконання індивідуальних, практичних завдань учні підтверджували знання теоретичного напряму з предметів "Технології приготування ", "Устаткування", "Організація виробничої діяльності", проявили креативність при оформленні виробів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

тематичне вивчення роботи 

На основі плану роботи навчально-виробничої діяльності в березні місяці 2017року було проведено тематичне вивчення роботи роботи майстрів виробничого навчання будівельного профілю Докторової О.С, Болгаренкової О.С.

 

9.03. 2017року на методичній нараді майстер в/н  Докторова О.С презентувала свій досвід «методична скринька надбань» , де вона розкрила зміст своїх досягнень за минулі роки роботи у навчальному закладі:

Кредо Олени Сергіївни

«Не витрачай свій час в марній боротьбі за досконалість , просто прагни роботи все як найкраще також»

 

Представлена фотопрезентація «моє професійне зростання» колеги - викладача спецдисциплін  Болгаренкової  О.Г. Зміст фотографії засвідчує шлях роботи Олени Георіївни і підкреслює її кредо :

« Є професія на світі-серце віддавати дітям».

На вічному шляху до Шевченка

     Пам’ятними заходами  перших березневих днів в училищі стала година  спілкування з мистецтвом « На вічному шляху до Шевченка».

 

     В урочистій тиші навчального  кабінету української мови та літератури оформлена виставка   учнівських малюнків до творів поета та підготовлена добірка творчої спадщини Кобзаря.

  •       Годину спілкування запланували і провели викладачі літератури Бевзюк Г.М та Рябоконь І.О. темою розповіді стали маловідомі факти  інтимного життя та літературної творчості поета.
  • Викладач знайоме присутніх з власною реліквією – збіркою творів Кобзаря датовану 1939 роком випуску, в якій вміщено архівні  матеріали.

  •  
  •       З уст шанувальників поетичної спадщини Шевченка ( учнів групи № 19 – Огреби Людмили та Іванова Влада, учениць групи № 29 – Федорової Ірини та  Сипливої Діани)  звучать пророчі слова великого Кобзаря.
  • Та особливою перлиною години спілкування став виступ молодого бандуриста Сергія Горжія. Мелодія бандури та чарівний голос музиканта сприймався глядачами вдячними оплесками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    27.02.2017 року учні 47 групи успішно пройшли Державну кваліфікаційну атестацію за професією «Муляр. Штукатур. Електрозварювальник» на базі неповної середньої освіти, підвели підсумок свого трирічного навчання своїми знаннями, вміннями.
 

Обмін досвідом     

  На основі скоригованого плану роботи навчально-виробничої діяльності в лютому місяці було проведено тематичне ввчення роботи викладача 

спецдисциплін Пилипенка В.П.. Йому було запропоновано провести семінар – практикум по використанню хмарних технологій. Викладач підгготував по даному питанню презентацію на основі власного досвіду були представлені на розгляд розробки уроків, був представлений наочний, дидактичний матеріал. Продовження семінару пройшло на відкритому уроці в 15 групі по предмету «Електротехніка», де викладач разом з учнями використали методи ІКТ ( презентації, віртуальні досліди).

   

 

 

 

   

 

22.02.2017 року пройшла методична нарада на якій викладач англійської мови Романенко В.А. поділилась досвідом дидактичного  забеспечення уроків з предмета англійська мова. Викладач підготувала змістовну, цікаву презентацію, яка розкрила викладача, як фахівця. Матеріал був насичений різними засобами навчання. Проблема викладача перегукується з проблемою училища по використанню методів ІКТ.

 

   

 

15.02.2017 року на тематичній нараді голова методичної комісіїпо професії «Кухар. 

Кондитер» Мельник С.В. представила методику роботи викладача Горбенко М.П. та поділилися власним досвідом по 

викладанню предмета «Устаткування». Горбенко М.П. підготувала презентацію власного досвіду на тему: «Якість проведеного уроку теоретичного навчання з професії «Кухар».  Зміст презентації полягає у використанні різних технологій подачінового матеріалу, результативності опанованого учнями змісту теми.

 

 

  
 
 
 
 08.02.2017 р. Голова методичної комісії з професії «Слюсар з ремонту с\г техніки. Тракторист – машиніст» - Собовенко І.І. організував відкрите засідання МК на тему «Контрольно-аналітична робота майстрів під час проведення занять з виробничого навчання». На засіданні виступив викладач спецтехнологій Грузін О.Л.. Поділився власним досвідом Ахрамеєв Ю.П. теоретичні поняття і напрацювання колег розкрив голова МК Собовенко І.І.. Матеріал був підкріплений презентацією.

 

 

 

Енергозбереження - крок до європейського способу життя

В рамках загальнодержавних заходів по впровадженню енергозберігаючих технологій як засобу економії енергоресурсів . з ініціативи та матеріально-технічного забезпеченняадміністрації училища, у закладі протягом січня-лютого 2017 р. проводиться заміна дерев"яних вікон на склопакети та утеплення стін навчальних приміщень.Весь комплекс робіт виконується учнями групи будівельного напряму, а саме №27,37, та 47 під керівництвом майстрів виробничого навчання Федорової Н.П., Докторової О.С. та Болгаренкової О.Г.
На знімках учні групи №47 під керівництвом майстра в/н Федорової Н.П. виконують роботи по облаштуванню приміщення навчальної аудиторії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Урочисте засідання педагогічної ради

 

27 січня 2017 року у навчальному закладі відбулося урочисте засідання педагогічної ради, присвячене врученню атестатів про повну загальну середню освіту та дипломів кваліфікованого робітника, випускникам 49 групи з професії «Кухар. Кондитер.» Училищна родина зібралася у методичному кабінеті, щоб порадіти разом з випускниками. Вручав документи учням директор училища О.А.Тереза.

Лунали теплі слова від класного керівника Рябоконь І.О.,  майстра в/н Гросул Г.Б., викладачів Горбенко М.П. та Мельник С.В.

За традицією, батьки провели своїх дітей у самостійне життя з караваєм. Молоде покоління поповнило трудові ряди. Вони готові до звершень на благо Батьківщини.

пробні кваліфікаційні роботи

У професійно-технічному   училищі № 16 з 23по 26січня 2017 р. пройшли пробні кваліфікаційні роботи у групі №49 по професії «Кухар. Кондитер.» Учні захищали ІІІ розряд кондитера. Під час виконання індивідуальних, практичних завдань, учні показали знання з «Технології приготування борошняних кондитерських виробів», проявили креативність при оформленні виробів.

На порядку денному - ДПА

14-25 грудня 2016 р. в училищі була проведена Державна підсумкова атестація по загальноосвітній підготовці з предметів:

- українська мова
-математика
-іноземна мова
 
в групах :
- 39 по професії "Кухар. Кондитер"
- 37 по професії "Муляр. Штукатур. Електрозварник ручного зварювання"
 
З української мови отримали такі результати:
 
- достатній рівень: 9 учнів
- середній рівень:  25 учнів
- високий рівень:   1 учень
 
З математики учні виконали роботу на середньому рівні. Якість склала 2,8%.
 
Аналіз виконання ДПА з англійської мови показав, що на середньому рівні роботу виконали 7 учнів, на достатньому - 3 учні. Якість складає 3%.
 
На засіданні методичної комісії загальноосвітнього циклу викладач української мови Бевзюк Г.М., викладач англійської мови Романенко В.А. та викладач математики Юрченко О.А. детально проаналізували роботи кожного учняй дійшли до висновку, що завдання ДПА учні виконали на рівні річних показників.

Працюємо плідно

У листопаді – грудні методистами навчально- методичного кабінету професійно- технічної освіти у складі      Ляшенко О. О, Спирідонової Н.В. Черемісової Т. М., Манукян Н.А., Вузленко Т. В., Гарбар О.В., Оніщук Л.В., Мандригеля Н.О. була надана консультативно-методична допомога педагогічним працівникам закладу, щодо викладання предметів загальноосвітньої підготовки, з питань організації навчально-виробничого процесу з професій»:

  • «Оператор комп’ютерного набору»
  • « Кухар. Кондитер»;
  • « Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування. Тракторист машиніст с/г виробництва»;
  • « Муляр, штукатур, електрозварник ручного зварювання»
  • « Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування»
 

 

Працівники отримали корисні поради, що допоможуть легко зорієнтуватися у новинах законодавства щодо забезпечення кісного навчально- виробничого та виховного процесу в училищі.

"Мова моїх батьків"

 

 

З 07.11 по 11.07 у відокремленому структурному підрозділі ПТУ 16 смт Олександрівка відбувся тиждень української писемності та мови. В рамках тижня учні мали змогу прийняти участь у І етапі Міжнародних конкурсів учнівської та студентської молоді імені Петра Яцика та Тараса Григоровича Шевченка. Викладачем української мови та літератури, Пономаренко Н. М.  було створено фотоколаж під назвою: "Мова моїх батьків". Між учнівськими групами було організовано конкурс на найкращий оберіг: "Оберіг - таємниця віків"Всі учні активно готувалися, але переможцями найкращих оберегів стали лише учні 3 груп: І місце зайняла група 28-О, ІІ місце вибороли учні 15-О групи, а ІІІ місце дістали учні 18-О групи.Переможців нагороджено грамотами. 

 

 

Ще одним дуже цікавим елементом тижня став відкритий мовознавчий турнір: "Мова українська - мова моїх батьків". У турнірі змагалися учні І та ІІІ курсів (слюсарів-трактористів). Найкращими знавцями української мови в мовознавчому турнірі виявилися учні І курсу, 15 -О групи. 

 

 

На завершення тижня української писемності та мови викладач української мови та літератури провела міні лекцію-тренінг: "Невербальне спілкування -скарбничка до успішності" для педагогічних працівників.

 

 

Тиждень будівельника

     З   24 по   28 жовтня   в нашому  навчальному   закладі  проходив  тиждень      будівельника. План    проведення   тижня  включав   відкриті   уроки    теоретичних    та    виробничих    занять, а    також    виховні  позакласні   заходи   з  професій.                                                      

      24.10.2016     викладачем  спецдисциплін      Болгаренковою  О.Т.    був  проведений  урок  з предмета      «Технологія      кам’яних  робіт»    в  групі  №   27  по    професії     «Муляр   IV   розряду»  на  тему    «Мурування  конструкцій  з   керамічних  блоків»   . Урок  продуктивних  технологій проводився     з  використанням    інтерактивної  презентації.         

 

              

 


                                                

       Продовжив  цей  день     відкритий    виховний    захід     на  тему    « Нам жити   й  будувати  в   XXI  столітті»     в   якому  брали      участь    учні   групи    №   17,  27,  37.    Майстри    в/н   Болгаренкова  О.Г.     Докторова    О.С.     провели   цей  урок  в вигляді     змагання   між  бригадами,    оцінювання    результатів     проводило   кваліфікація   журі  з  адміністрації  училища  та  майстра  будівельного  профілю.    Учнів  ознайомили    з  минулим    і  сучасним    розвитком  професії  муляра     з  метою  розвивати  в  дітей   почуття  гордості  та  самоповаги  за  обрану  професію.                  

 

                                                                                

 

      25.102016  в групі    №   27 майстром   в/н  Федеровою  Н. П. був  проведений  відкритий   урок  т на тему   «Мурування  стовпів  перерізом    2x2 цеглини  за   трьохрядною    системою  перев’язування  швів.  Урок- вправи  проводився ланковою  формою   організації    робіт.                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      26.10.2016.  майстер    в/н    Докторова   О.С.  провела  відкритий  урок   виробничого  навчання     в  групі    № 37  по  професії    «Штукатур  III  розряду»   на  тему   «Освоєння  прийомів    штукатурення    внутрішніх  кутів».  Був  проведений   традиційний  урок,    на  якому  майстер   в/н   на високому  рівні   показала  вправи-прийоми  по   опорядженню  прямих  кутів.    На     заключному  інструктажі  учні показали    практичне вміння  використання  прийомів  штукатурення  внутрішніх  кутів.  

 

 

 

 

 

 

 

 

День математики

День  13  жовтня   в ПТУ №16 м. Мала Виска запам’ятався  не тільки  проведенням  урочистої  лінійки «Козацтво та Покрова Пресвятої  Богородиці»,  а й проведенням «Дня математики»

В групі № 15 за професією "Слюсар з ремонту с/г машина та устаткування, тракторист-машиніст с\г  виробництва" було проведено відкритий урок з алгебри та початків аналізу на тему «Способи задання  функції. Графік функції».

В ігровій формі учні повторили ,узагальнили та  систематизували знання про функції, способи завдання  функції, про графік функції. Удосконалили вміння визначати  властивості функції за її графіком.

Урок  пройшов з використанням мультимедійних презентацій. Учні з цікавістю і активністю виконували поставлені завдання.

Учні групи № 19 за професією «Кухар -  Кондитер» підготували виставку «Математичні смаколики». Це і  торти,і пиріг, тістечка з математичним змістом.

Всі вироби учні приготували на уроках виробничого навчання. Своє ставлення до вивчення математики учні намагалися  показати через свої професійні здібності.

В кабінеті математики було підготовлено матеріали творчої лабораторії викладача.

Завершився день підведенням підсумків. Методист та члени МК відмітили позитивні моменти в роботі викладача.

 

 

 

 

 

Об’єднане  засідання методичних  комісій  природничо – математичного   та  гуманітарного  циклів

12 жовтня в училищі  було  проведено  об’єднане  засідання методичних  комісій  природничо – математичного   та  гуманітарного  циклів   на тему   «Результативний  урок  для   вхідного  контингенту».

         Засідання   пройшло  в формі  круглого   столу. Розглядалися  питання вхідного  діагностування  для учнів  першого курсу  з  предметів    загальноосвітнього  циклу.

      Викладачі – предметники  докладно  проаналізували   результати  діагностичних  контрольних робіт,  визначили    якість знань  учнів  з предметів   і порівняли із  даними  базової  середньої  школи   використовуючи   моніторинг  якості навчальних  досягнень   діаграми.

        Було намічено   шляхи  ліквідації прогалин в знаннях учнів. Це   і проведення   консультативних  занять і  індивідуальна  робота   з  учнями із  низьким рівнем   навчальних  досягнень   використання   диференційованих  завдань  на  уроках  використання  професійно спрямованих   завдань  інтерактивна  діяльність учнів на  уроках  використання ІКТ.

        Результативність  проведеної  роботи  буде  встановлено за даними  директорської контрольної  роботи за  I  семестр навчального року.

 

 

Вхідне  діагностування

Викладачам  загальноосвітнього  циклу  було проведено  вхідне  діагностування  учнів  I  курсу в групі  15 по   професії  «тракторист  машиніст виробництва  слюсар  з ремонту  с.г  машин  і  устаткування»  в  групі  15-0  по  професії « слюсар  з  ремонту  с.г  машиніст і  устаткування  тракторист    машиніст  с.г   виробництва.  Водій».  В групі  18-0  по професії   « Кухар» . В групі  15-0  по  професії  «Кухар. Кондитер ».  В групі  17  по професії  «Муляр. Штукатур.  Електрозварник  ручного зварювання»

Якість  навчальних  досягнень  становила : 

·         Математики   9,71%

·         Фізики 16,3 %

·         Хімії  20 %

·         Української  мови 12 %

·         Історії  України  17 %

·         Іноземної  мови  10,9 %

·         Зарубіжної  літератури  15,4 %

·         Технології  55 %

·         Географії  9 %

·         Інформатики 10 %

·         Української  літератури 29,3 %

Результат  вхідного  діагностування проаналізували  на засіданні  МК  природничо - математичного   та  гуманітарного  циклу. Викладачами   підготовлено  заходи  по ліквідації  прогалин знань  базової  середньої  школи.

Засідання  школи  майстрів

11.10.2016  року  старшим    майстром    Сокуренко  В. М  було проведено   засідання  школи  майстрів  з метою   надання  допомоги,  порад  щодо  визначення  цілий  уроків  виробничого   навчання    відбір  форм  навчання,  типів   та видів  уроків, розглянуті  алгоритми  підготовки майстра  виробничого навчання  до уроку  та  питання методики проведення  виробничого навчання.  Було  висвітлено    питання: 

·         Дидактичні   вимоги  до уроку  виробничого навчання;         

·         Форми   організації  навчальної  діяльності  учнів  на  виробничому   навчанні  в  майстернях;

·         Типи   та види  уроків  виробничого  навчання;

·         Підготовка  майстра  виробничого  навчання до уроку.

·         План  уроку  виробничого  навчання.

 

 

 

 

To have another language is to possess a second soul

 

У травні 2016 року учениця нашого училища 39 групи Ірина Чередніченко взяла участь у всеукраїнському конкурсі есе англійською мовою на тему: «To have another language is to possess a second soul», організований Спілкою англійської мови України.

Креативність, оригінальність та самостійність Ірини були високо оцінені  членами журі і 20 вересня було оголошено результати. Вітаємо Ірину із зайнятим 2 місцем та бажаємо їй подальших творчих успіхів.

 

 

 

 

Училище зустрічає 2016-й першовересень

Проминуло непомітно літо, залишивши в спогадах теплий слід, і училищне подвір’я наповнилося гомінливою молоддю. Хтось прийшов сюди вперше, щоб познайомитись з обраною професію, а хтось виходе на фініш.

 

 

 

Дружна училищна сім’я приймає в свої ряди нове поповнення першокурсників і відкритим серцем і щирим словом.

 

Урочиста лінійка, присвячена Дню Знань, оголошується відкритою, в урочистій тиші лунає державний гімн і гордо майорить прапор України.

 

 

Щирі слова привітання і настанов звучать з вуст директора училища Олега Анатолійовича Терези та Благочинного Маловисківського округу Протоієрея Олександра.

 

 

 

 

Професійна робота учнів будівельних професій заслужено відзначена грамотами та цінними подарунками за їх внесок у відродження будівельних споруд міста.

 

 

Маючи змогу відзначати свято Першого дзвінка не під пострілами і вибухами, ми не можемо не згадати тих, корму ми це завдячуємо, тих, хто ціною власного життя на сході береже наш спокій тут, тих, хто загинув на полях бойових дій за свободу і незалежність нашої неньки України. Один з них є випускник нашого училища Віталій Анатолійович Івандюк, який загинув 3 червня 2015 року. 1 вересня 2016 року в стінах училища, де 19 років тому Віталій разом зі своїми друзями вчилися, змагалися, бешкетували, сподівалися і мріяли, за сприяння Миколи Васильовича Ніколенка, відкрито меморіальну дошку на честь Віталія Івандюка, яку відкрили діти загиблого Наталя та Віталій.

 

 

 

 

 

Сергій Анатолійович Гармурар – побратим Віталія, який був з ним в останні хвилини його життя.

 

 

 

 

Допоки ми живі – житиме пам'ять про наших героїв. Віталій Івандюк з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, нагадуватиме кожному з нас, якою ціною ми живемо під мирним небом.

 

 

 

 

 

Урочисту лінійку продовжує перший урок Дня Знань на тему «Від проголошення незалежності до нової України». В навчальних аудиторіях урочисто звучать слова:

Моя Україно,

Я чую твій голос,

Пшеничний твій колос

У душу мені засіває зерно.

Моя Україно,

Колиско – калино,

Пізнати тебе мені щастя дано.

 

Державна кваліфікаційна атестація

24 червня та 27 червня  2016 р. у ПТУ №16 м. Мала Виска відбулась Державна кваліфікаційна атестація у гр.№ 44 професія "Електрогазозварник",  гр.№43 професія "Оператор комп"ютерного набору" , гр.№42 професія "Перукар(перукар-модельєр)". 

Зварникам бувприсвоєний ІІІ робітничий розряд, операторам ІІ та І категорію, перукарям - ІІ категорію.

Учні показали знання на достатньому та високому рівні. На захист були представлені цікаві, висококваліфіковані роботи, які підкріплені презентаціями , творчими роботами, модельними зачісками та виробами зварювання.

Усі учні підтвердили свої теоретичні знання і готовність до виконання своїх професійних обов"язків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ремонтуємо гуртожиток власними силами

В період виробничої практики групою № 17 проводяться ремонтні роботи гуртожитку Ініціативна група учнів в складі Лементарьова Іллі працюють з задоволенням і бажанням по відновленню будови гуртожитка з надією його відкриття.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Майстром виробничого навчання по професії «Перукар(перукар-модельєр)» Ірлик Г.І., викладачем спецтехнологій  Чичуліною  Т.В. налагодженно проводиться профорієнтаційна робота по створенню нового контингенту на 2016-2017  навчальний рік . На базі районної бібліотеки був проведений майстер-клас учнями групи №42 Ценцурою Оксаною , Кодрик Оленою, Барвінок Ольгою, Рибіченко Марією , Радченко Ольгою, Грігорєвою Євгенією та ін.  Учні проявили свої  професійні навики вміння по створенню модельної сучасної зачіски , показали свої теоретичні знання з історії Перукарської справи по сьогодення у вигляді презентації .

 

 

 

 

1 червня перукарі прийняли участь у святкуванні «Дня захисту дітей» у міському Будинку культури  молоді фахівці продемонстрували вміння плетіння волосся, зацікавивши молодь міста, та їх батьків.

 

 

 

 

 

 

Щиро вітаємо  з успішним виступом у

Всеукраїнському фізичному конкурсі

«Левеня – 2016» 

учнів  нашого  училища !

 
 

Чередніченко Ірина гр.29

Відмінний результат

 

 

 

Олефір Артем гр.17

Добрий результат

 

 

Сокол Анастасія гр.19

Добрий результат

 

 

Ткаченко Марина гр.27

Добрий результат

 

 

Каменєва Ярослава гр.19

Добрий результат

 

 

Лементарьов Ілля гр.27
Сертифікат учасника
 

З року в рік учасники змагань радують нас своїми перемогами і досягненнями! Сподіваюсь, що для багатьох учнів цей конкурс може стати визначальною подією у становленні  їхнього подальшого жит тєвого шляху. Впевнені, що ці прагнення до знань втілюються в чудові результати, які принесуть свої плоди і користь у майбутньому.  Приємно, що в нашому навчальному закладі є багато талановитої, творчої молоді, яка цікавиться досягненнями в сучасній науці і вже зі шкільної лави досягає успіхів у вивченні таємниць природи. Успішне проведення конкурсу неможливе без багатьох людей, тих, хто продовжує прикладати  чимало зусиль для його організації та наполегливої роботи щодо підготовки  до змагань. В нашому училищі  це  Холодна Наталія  Леонідівна – викладач фізик  вищої категорії , яка має педагогічне звання « Старший викладач»

 

 

Нехай талант і бажання пізнавати нове ніколи не вичерпуються, а творчі починання завжди супроводжує удача. Дерзайте і прагніть своєї мети, нових творчих відкриттів!

 

 

 

 

Чорнобиль – чорний біль

26 квітня 2016 р. у навчальному закладі відповідно до програми курсу фізики відбувся урок-далова гра «Уроки Чорнобильської катострофи», який провела викладач фізики вищої категорії Холодна Н.Л. і почала його рядками вірша:

Чорнобиль – чорний біль,

Душевний і тілесний,

Лиш чую звідусіль:

"Чи ми колись воскреснем?"

Лиш чую звідусіль:

"Чорнобиль – чорний біль,

Його не забілити.

Від мов на рану сіль,

Мов щем несамовитий"

Метою уроку було на основі причин аварії на Чорнобильській АЕС увести поняття про ядерний реактор на теплових нейтронах (про принцип дії та будову), дати порівняльну характеристику реакторів на теплових та швидких нейтронах, ознайомити учнів зі станом ядерної енергетики України, розкрити роль людського фактора на виробництві.

Урок проводився у формі відкритого засідання комісії з питань розслідування причин аварії на Чарнобильській АЕС. Роль голови комісії виконував вчитель, а членами комісії та представниками були учні, які заздалегідь одержали випереджувальне завдання по темі уроку.

Урок супроводжувався мультимедійною презентацією та відеоматеріалами про причини вибуху на ЧАЕС та будови ядерних реакторів на теплових та швидких нейтронах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наступний етап навчання - практика.

з 25 квітня розпочинається практика в учнів гр. №43 по професії "Оператор комп"ютерного набору".  Протягом 39 днів учні будуть поглиблювати свої знання на підприємствах району. 

 

 

Підвищуємо кваліфікацію

Відповідно до робочого навчального плану з професії "Кухар. Кондитер" 18 квітня 2016 р. у групі №39 проведено поетапну кваліфікаційну атестацію, на присвоєння кваліфікації "Кухар IV розряду" 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Навчаючись - помагаємо.

Майстром  виробничого навчання по професії «Перукар (перукар-модельєр)» Ірлик Т.І. був проведений урок виробничого навчання в школі-інтернат, де учні виконували практичні роботи по темі «модельна стрижка». Учні групи показали професійні навички, продемонстрували свої теоретичні та практичні вміння.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Поетапна атестація штукатурів"

       30 березня 2016 р. в нашому навчальному закладі, відповідно до навчального плану, в групі № 37 було проведено поетапну кваліфікаційну атестацію з професії "Штукатур" ІІІ розряду. Учні виконали пробні кваліфікаційні роботи згідно отриманих завдань і презентували свої роботи. На другому етапі атестації учні склали кваліфікаційний іспит з предметів професійно-технічної підготовки і показали власний рівень знань зі спеціальних предметів.

        Кваліфікаційна комісія розглянула результати перевірки знань учнів, виконання ними пробних робіт, виробничі характеристики виробничої практики та прийняли рішення про присвоєння учням відповідної кваліфікації.

 

 

 

 

 

Виставка професійно-технічної творчості

30 березня в ПТУ №16 відбулася виставка декоративно-ужиткової творчості та професійно-технічної творчості. На виставці були представлені вироби створені учнями училища, під керівництвом класних керівників та майстрів виробничого навчання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 23.03.2016 р. учні 42 групи по професії «Перукар (перукар-модельєр) провели майстер–клас в Маловисківській школі-інтернат.

Продовжується робота по підготовці для участі в обласних конкурсах технічної та ужиткової творчості. 

 

 

 

 

18.03.2016 р. В групі 46 по професії «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування» пройшла поетапна кваліфікаційна атестація по присвоєнню 3 розряду. Учні успішно здали пробні роботи, теоретично підкріпили відповідний розряд.

4 лютого, група №37 по професії ,,Муляр. Штукатур. Електрозварювальник ручного зварювання ” розпочав здачу державної підсумкової атестації, екзаменом з математики

Тиждень з 22.02. по 26.02. виявився насиченим для учнів груп 42,43,47. Так 23,24.02-пробні кваліфікаційні роботи виконували учні груп №42,43 по професії «Перукар – модельєр» та «Оператор комп’ютерного набору». А вже 25.02-учні цих же груп складали іспит поетапної атестації.

     Особливо відповідальний для учнів групи №47 виявилось 24 лютого – день, в який 22 учні групи успішно здали іспит з Державної кваліфікаційної атестації та захистили власні дипломні роботи .

29 січня о 10 годині в групі №49 по професії “Кухар. Кондитер” відбулося відкрите проведення захисту Державної кваліфікаційної атестації. Випускники презентували дипломну роботу за допомогою  ІКТ.

Присутніми на відкритому захисті була не тільки кваліфікаційна комісія, а й представники роботодавців та майстри виробничого навчання всіх професій.

 

 

 

 

17 грудня  ДПА продовжили складати учні групи № 39 по професії «Кухар. Кондитер» , які екзаменувались з предмета «Українська мова»

18 грудня  (п’ятниця) стала вже звичним днем для підведення підсумків та окреслення нових планів на майбутній тиждень 

  З 16 по 20 листопада в навчальному закладі проходив предметний тиждень по професії «Кухар. Кондитер», «Перукар (Перукар. Модельєр)»

   План проведення тижня включив відкриті уроки виробничого та теоретичного заняття , а також позакласні заходи з професій .

  Цікавими і змістовними були відкриті заходи на тему «Здорове харчування – здорова нація , ярмарка – продаж кулінарних виробів та урок виробничого навчання по професії» Перукар (перукар – модельєр)

   Методична робота училища висвітлювалась в проведенні засідань методичних комісій з предметів гуманітарного циклу та професії «Оператор комп¢ютерного набору.» На порядку денному обговорювались питання використання між предметних зв’язків та роль ІКТ у формуванні зацікавленості учнів до вивчення предметів.

9 листопада за традицією в нашій державі День Української  писемності  відзначається проведенням всеукраїнського радіо диктанту. Учні нашого навчального закладу також долучились до цієї акції і прийняли участь, разом із викладачами української мови та літератури  Бевзюк Галиною Михайлівною, у написанні диктанту . Крім того протягом тижня і училищі проходили предметні олімпіади із предметів загальноосвітнього циклу, а в п’ятницю-13 листопада  були підведені на засіданнях методичних комісій перші підсумки виконаної  роботи.

З 2 по 6 листопада  в навчальному закладі проходив предметний тиждень

гуманітарного циклу,показовими були заходи:

-         Інформаційна година на тему ,,Перебування Карпенка Карого на Маловисківщині”

-         Уроки світової літератури та художньої культури ,,Побути українців” та ,,Музичні ритми Америки”

-         Урок іноземної мови на тему ,,Англійська мова-мова міжнародного спілкування”

4 листопада творча команда,із числа п`яти учнів прийняла участь в обласному брейн-рингу ,,Моя Кіровоградщина”. Команда ,,Виска City” отримала почесний диплом учасників.

Підсумок тижня завершився проведенням навчально-виховного заходу на тему ,,Ми і право”.

Навчальний заклад підтримує зв`язок з волонтерським рухом і надає теплі ковдри і речі в зону АТО.

5 листопада пройшло відкрите засідання методичної комісії будівельних професій.

У жовтні два педагогічні працівники – викладач інформатики та зарубіжної літератури пройшли курси підвищення кваліфікації на базі ОІППО ім. Василя Сухомлинського .Плідною була робота викладачів інформатики , які познайомились з програмним забезпеченням створення 3D презентації , сайтами  дистанційного , навчання MOOOL , сайтами для створення жестових завдань. Відвідали школу підготовки програмістів С++ та кафедру інформатики КДПУ ім. В.Винниченка ;

Отримали сертифікат оновленого очного курсу за програмою Intel “Навчання для майбутнього”

19 листопада 2014 р.

19 листопада в ПТУ №16 м. Мала Виска був запланований предметний день з професії “ кухар Кондитер”. Майстри виробничого навчання Горбенко М.П. та Жорновою Ю.П органызований ы проведений виховний захыд на тему “ Форми обслуговування “. В ході приймали участь групи першого, другого та третього курсу.

Мета виховного заходу полягає в формуванні практичних знань, умінь та навичок учнів в пізнанні форм обслуговування, викликати інтерес до форм та методів обслуговування сприяти формуванню манер спілкування обслуговуючого персоналу з відвідування громадського харчування. На заході були відображені віртуально два заклади ресторанного господарства. Де й застосували одну із форм обслуговування “Офіціантами”. Учні а точніше адміністратори представили назви своїх ресторанів “ЛУГ”, ”Фенікс”.

Презентоване дійство нагадувало справжні ресторани, кухарі були у відповідній  формі, столи гарно прикрашені, а біля кожного столу були закріплені офіціанти, які мали також відповідну форму та професійно обслуговували гостей. А ще сподобалося відвідувачам пропозиція замовляли пісні, які озвучували учні училища та керівник вокального гуртка Володимир Бровченко. Після було багато і радувало присутніх не менш ніж ті смачні тістечка, пах лава, піца, пиріжки, якими пригощали юні кухарі училища.

Адміністратори ресторанів Ситник Олена та Ільгінова Наталія представили свої бригади кухарів, розповіли, як вони створюватимуть, рекламуватимуть свої десертні страви. І в той час коли відвідували, як і належить в ресторані смакували та розважались.

Відвідувачам випало спостерігати за діями юних кухарів, які без поспіху вміло і спокійно готували свої десерти. Після готування свої десерти були подані на розсуд журі, які повинні були скуштувати їх та визначити переможця.

Кожен з присутніх гостей висловив свою думку, що обидва ресторани вміють чудово готувати свої страви,також в нас в гостях були присутня Тетяна Андрушко, яка теж висловила свої задоволення, що вона попала на наш виховний захід.

Потім ще й із захопленим відвідувачі взяли участь у цікавих іграх та розвагах підготовленими нашим психологом  Анною Олександрівною, що викликало багато позитиву та усмішок.

Усім присутнім сподобався такий похід у учнівський ресторан…

 
 
Результати професійного росту.
Згідно відпрацювання навчальних темта програм, в закладі протягом тижня проводяться поетапні атестації в групах №29 за професією "Кухар. Кондитер", №27 за професією "Муляр, штукатур, електрозварник ручного зварювання", №37 за професією "Муляр, штукатур, електрозварник ручного зварювання", №47 за професією "Муляр, штукатур, електрозварник ручного зварювання".
за результатами проведення кваліфікаційних робіт та теоретичних іспитів, наказом в.о. директора учням було присвоєно наступні кваліфікаційні розряди:
гр.№27 -  Муляр ІІІ розряду. 20 учнів.
гр.№29 - Кухар ІІІ розряду.   15 учнів.
гр.№37 - Штукатур ІІ розряду. 21 учень.
гр.№47 - Електрозварник ручного зварювання ІІ розряду. 20 учнів.