Методична робота

Вже традиційним є проведення щосереди методичних нарад серед педагогічних працівників ПТУ №16 м.Мала Виска. Не стало виключенням і 20 грудня, коли викладачі та майстри в/н обговорювали важливі моменти навчального процесу, а саме – аналіз директорських контрольних робіт за І семестр навчального року, підведення підсумків проведеного предметного тижня суспільно-гуманітарних дисциплін.

В ході наради обговорювались питання атестації медпрацівників, робота методичних комісій за І семестр навчального року. Важливим моментом, на якому було наголошено адміністрацією навчального закладу, є профорієнтаційна робота, яка вже розпочалась.

 

 

Традиційне засідання методичної комісії

12,12,2017 р. відбулося традиційне засідання методичної комісії будівельного профілю. На засіданні розглядалися такі питання:

1.       Розгляд та узгодження детальної програми на виробничу практику групи №27 по професії «Муляр» IV розряду

2.       Розгляд та узгодження білетів поетапної атестації в групі №17

3.       Виготовлення дидактичного матеріалу по професії «Муляр»

4.       Презентація комплексно-методичного забезпечення професії

 

 

 

 

 

 

Робота методичних комісій триває

7 грудня відбулася робоча поїздка до ПТУ №16 смт Олександрівка. В ході поїздки, основною метою якої був контроль процесу атестації, відвідано уроки викладачів, що підлягають черговій  атестації в 2017-2018 н.р.

Викладач хімії Майданник О.О. провела результативний і цікавий урок на тему «Сульфати», а викладач спеціальної технології з професії «Кухар» Семенова Т.Ю. продемонструвала свої фахові навички у підготовці та проведенні відкритого виховного заходу присвяченого здоровому харчуванню. Робота викладачів була обговорена, рекомендації доведено, робота методичних комісій триває і показує позитивні результати, що і підтверджується схвальними відгуками про членів метод комісій, і в першу чергу тих, хто підлягає атестації.

1.       Директор ПТУ №16 м. Мала Виска – О.А.Тереза  

2.       Заступник директора з навчально-виробничої роботи – С.В. Ценцура

3.       Заступник директора з навчально-виховної роботи –В.Б.Байбузан

4.       Методист училища – В.І.Сімчишин

 

 

 

 

 

 

 

 

Презентація досвіду викладача англійської мови та класного керівника Романенко Вікторії Анатоліївни

В рамках проведення  тижня предметів суспільно-гуманітарного циклу, який відбувався з 4.12 по 8.12.2017, 6 грудня відбулося відкрите засідання методичної комісії суспільно-гуманітарного напрямку, на якому виступила викладач іноземної мови Романенко Вікторія Анатоліївна.В рамках атестаційної діяльності вона презентувала власні блоги класного керівника та викладача англійської мови, які містять навчальні матеріали, розробки уроків, виховних заходів, класних годин, відео-архів та бібліотеку презентацій які організовані за темами програми. Ведення таких блогів є корисним як для колег, які можуть в будь-який момент ознайомитися з роботою викладача, а й також учнів, які знайдуть для себе корисну інформацію, новини про проведені заходи, посилання на онлайн вправи та інші ресурси, необхідні для навчання.

Знайти посилання на блоги можна на головній сторінці сайту училища.

 

 

 

 

В останній тиждень кожного місяця методична комісія суспільно-гуманітарних дисциплін проводе чергове засідання , розглядаючи важливі питання навчально-виховного процесу.На порядку денному плануються різні форми роботи за заявленими проблемами:

-          Вироблення навичок аналізу та самоаналізу уроку;

-          Презентація досвіду «Знаю, умію, навчусь»;

-          Творчий портрет викладача-наставника;

-          Перегляд відео фрагментів цікавих уроків;

Доброзичлива атмосфера за чашкою чаю робить спілкування приємним та результативним.

Голова М/К – Г.Бевзюк

 

 6 березня відбулося спільне засідання методичних комісій  природного – математичного та гуманітарного циклу , на якому викладачі  продовжили 

розглядати питання сучасних педагогічних технологій. Переглянули презентацію «Сучасні педагогічні технології» де  згодом, що таке технології їхня суть. Більш докладно зупинилися на інтерактивних технологіях. Члени методичних  комісій  поділилися власним досвідом  використання  на уроках  методів  інтерактивного навчання  це і акваріум, хімічний волейбол,  снігова куля та багато інших. 

 

Переглянули презентацію уроку  з математики способи завдання функції 

 де продемонстрована робота учнів  малих групах. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лютневе  засідання методичної комісії гуманітарних дисциплін  проводилося спільно  з членами  методичної комісії природничо-математичного циклу . 

Його мета полягала  в обговоренні  проблемних  питань творчого застосування інтерактивних технологій при викладанні предметів загальноосвітнього циклу. За допомогою інтелектуальної вправи «Клубок» 

голова м/к Бевзюк  Т.М довела  присутнім що навчальний процес збагачується досвідом колег, якщо вони є однією командою.

 

 

Так, в дружній обстановці, за чашкою чаю розмова була приємною і плідною, а результативність і визначить одержане домашнє завдання – демонстрація елементів  інтерактивних технологій  на різних  етапах уроку. 

 

 Така спільна робота дає позитивні результати,  підвищує  ефективність  уроків впливає на професійних ріст викладачів.

 

 

 

 Чергове засідання методичної ради

15 лютого 2017 р. відбулося чергове засідання методичної ради ПТУ №16 м. Мала Виска, на якій розглядались два питання: ведення профорієнтаційної роботи викладачами та майстрами в/н та представлення матеріалів з власного досвіду роботи викладача спецдисциплін по професії "Електрослюсар (слюсар) черговий, та з ремонту устаткування" - Пилипенко Віктора Павловича. Ознайомлення з методами та формами роботи  викладача стали досить актуальними, тому що Віктор Павлович є творчою людиною, володіє комп"ютерними технологіями та підлягає черговій атестації у 2017 р.

 

 

Викладачі – наставники радять, пропонують.

                       

 

Грудневе засідання школи молодих спеціалістів відбулося в повному складі всього педагогічного колективу. Викладачі – наставники поділились досвідом багаторічної роботи щодо удосконалення навчально - виховного процесу. На порядку денному питання « Показники низька педагогічної культури, що 

проявляються на мовному рівні», та основні причини недисциплінованості на уроці». Молоді спеціалісти отримали творчі поради від керівника школи та практичного психолога.

 

 

Засідання методичної комісії

 

 

 

Чергове засідання методичної комісії гуманітарного циклу відбулося в теплій дружній обстановці за чашкою кави, саме так досвідчені викладачі – наставники приймали в свої ряди молодих спеціалістів. На порядку денному висвітлювалося питання « Використання методу активної лекції на уроках історії» та « хвилинки відпочинку на уроках  англійської мови», де молоді викладачі презентували свої проекти інститутських знань. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 жовтня 2016 року в ПТУ № 16 м. Мала Виска відбулась методична нарада на якій класні керівники та майстри навчальних груп звітували про відвідування учнями навчальних занять за вересень місяць; керівники структурних підрозділів ознайомили педагогічний колектив з навчально-плануючого документацією та планом роботи на жовтень місяць.

 

 

 

 

 

30 вересня – керівництво та педагогічний колектив структурного підрозділу ПТУ № 16 смт. Олександрівка відвідали з робочою поїздкою ПТУ № 16 м. Мала Виска. Під час зустрічі працівників двох структурних підрозділів ПТУ № 16 відбувся обмін досвідом роботи по основним напрямкам навчально-методичної роботи. Пед. працівники з Олександрівки познайомились з матеріально-технічною базою,  виробничими потужностями навчального закладу. В ході  роботи визначено спільні вектори діяльності у підготовці кваліфікованих робітників.

20 вересня 2016 року відбулась робоча поїздка керівництва ПТУ № 16 до структурного підрозділу смт. Олександрівки. В ході роботи директор ПТУ № 16 Тереза О. А, заступник директора з виховної роботи Байбузан В.Б, методист училища Сімчишин В.І. зустрілись з педагогічним колективом, обговорили основні напрямки діяльності  на 2016 – 217 навчальний рік. ПТУ № 16 затвердили навчальну плануючу документацію, скоригували план навчально-методичної роботи на вересень-жовтень, проаналізували якісний склад вступного континенту. Зупинились на матеріально-технічній базі по професії «Перукар (перукар-модельєр)».
Зустріч пройшла в діловій, теплій, доброзичливій атмосфері.

 

15 травня  завершився І етап училищного конкурсу на краще дидактичне забезпечення тем програми уроків професійно-практичної підготовки.  11 майстрів виробничого навчання прийняли участь в розробці конкурсних робіт.

 

За підсумками журі, переможцями конкурсу стали:

1 місце - майстер в/н з професії будівельного профілю Болгаренкова О.Г.

2 місце - майстер в/н з професії "Електрогазозварник" Луценко В.В.

3 місце - майстер в/н з професії "Оператор комп"ютерного набору " Савченко Т.В.

 

 

 

Курси в Херсоні – це майстер-клас.

З 28 березня  по 2 квітня курси підвищення кваліфікації професійного модуля пройшли майстри виробничого навчання будівельного профілю Докторова О.С. та Болгаренкова О.Г.

Наша група

І. Що цікавого побачили?

1.     Забезпечення навчальних майстерень новітніми матеріалами

2.     Комфортне проживання у гуртожитку

3.     Оздоблення приміщень учбової частини, майстерень та альтанок кримським каменем

4.     Високий рівень проведення виховних заходів

Відпрацювання трудових прийомів

 

Мурування з піноблоків

ІІ. Що нового навчилися?

1.     Фігурному витесуванню з кримського каменю

2.     Технології мурування стін з газобетонних блоків системи «YTONG»

3.     Технології зведення стін з термоблоків за технологією «Термобудинок»

4.     Утепленню фасадів з використанням матеріалів ТМ «Ceresit» та технологій компанії «Хенкель Баутехнік»

 

 

 

Мурування з термоблоків

 

 

 

 

 

Оселя буде теплою

 

 

Робота й майстерні

 

 

Моніторинг навчальних досягнень

      05 квітня методистом НМК ПТО Кіровоградської області Спиридоновою Н. В. був здійснений моніторинг навчальних досягнень учнів в 44 групі з предмету «Обладнання та технології зварювальних робіт» професії  «Електрогазозварник» ІІ розряду.

 

 

      Методистом НМК ПТО Кіровоградської області Вузленко Т.В. вивчався стан викладання уроків виробничого навчання по професії «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту  устаткування» в 46 групі. Майстром в/н Калашніковим В.І.  проведено  відкритий урок на тему: « Приєднання кінців проводів». На уроці була вивчена методика  вступного інструктажу, його логічність, доступність подачі матеріалу, раціональність структури, дозування часу та організація проведення.

 

 

 

 

 

 

Виконання плану роботи обласних методичних заходів

Відповідно до плану роботи обласних методичних заходів у березні, педагогічні працівники училища прийняли участь в п"яти семінарах та засіданні обласної школи. 

 

Робота Методичних Комісій

Чергові засідання методичних коміссій. які проходили протягом місяця, розглядали питання звітності педагогічних працівників, які атестуються та підготовки майстрів виробничого навчання до обласного конкурсу комплексно-методичного забезпечення тем програми професійної підготовки.

 

На порядку денному - атестація педагогічних працівників

24 березня атестаційна комісія училища проводила підсумкове засідання атестації педагогічних працівників 2015-2016 н.р. на якому 3 педагогічних працівники підтвердили відповідність раніше присвоєній 1 атестаційній категорії; одному викладачу присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст ІІ категорії" та майстру виробничого навчання встановлено 11 тарифний розряд.

 

 

 

 

 

 

 

Методична нарада (17.02.2016)

Творчий пошук щляхів удосконалення роботи педагогічного колективу по збереженню та формуванню учнівського контингенту.

 

 

 

 

 

 

 

27 січня 2016 р відбулося засідання педагогічної Ради, де розглядалися питання документу навчальних груп № 49,37,46 до ДКА, ДПА та виробничої практики Окремим питанням виносився розгляд підготовки навчального закладу до проведення профорієнтаційної роботи.

18.01-22.01

Протягом  тижня робота методичних комісій було проведено відкритими засіданнями: МК гуманітарних дисциплін на тему на тему «Моніторинг якості навчання за I семестр та «Толерантність спілкування в колективі методичної комісії операторів комп’ютерного набору на тему: Використання ІКТ при вивченні і закріпленні матеріалу».

Методична комісія класних керівників присвятила своє чергове засідання  темі: «Формування в учнів патріотизму, високої громадської активності  та національної свідомості» на якому заслужили і проаналізували доповідь «Патріотизм-це мода чи самосвідомість нації» та обмінювались досвідом  між класними керівниками з питання шляхів формування національної свідомості та поваги до державних символів.

11.01-15.01

Протягом першого тижня роботи II семестру було проведено три засідання методичної комісії з предметів  будівельного профілю, побутового напрямку та природничо-математичного циклу, на яких затверджувалось планування роботи на наступний семестр, обговорювались шляхи ліквідації заборгованостей та результативність проведених консультацій.

13 січня поновила свою роботу методична рада училища, порядок денний якої розглядав питання підготовки виставки технічної творчості та організації профорієнтаційної роботи на 2016 рік.

Традиційним вже є проведення щосереди  методичних нарад . Не виключенням стала й середа 16 грудня .

Піднімались питання закінчення 1 семестру та звітності за пророблену роботу в цей період .

Звіт

Про проведення предметного тижня гуманітарних дисциплін  ПТУ № 16             м. М.Виска

    Предметний тиждень проходив з 2.11 по 6.11.2015 р.

Заходи тижня предметів гуманітарного циклу розпочалися презентацією діяльності викладачів гуманітарних дисциплін . В  методичному кабінеті було представлено виставку методичних розробок ,3.11.2015 р – викладач української мови та літератури  Бевзюк Г.М. провела цікаву інформаційну  годину для учнів  І , ІІ курсу на тему : «Перебування І. Карпенка-Карого на Маловисківщині.»  Учні мали змогу віртуально пройтися стежками ,які більше століття тому топтав майбутній  корифей українського театру .

  В цей же день викладач художньої культури  Рябоконь І.О. долучила учнів групи №27 та всіх присутніх на уроці до прекрасного – до музики , а точніше до її стилів ,провівши незвичайний урок на туму «Музичні ритми Америки .» Учні отримали нову ,пізнавальну інформацію про стилі як сучасної музики , так і музики минулих століть .

   4.11.2015 р.-(середа) в училищі була присвячена іноземній мові.

Викладач  Задорожна  В.М. спочатку організувала радіолінійку , а вже згодом провела нетрадиційний урок на тему «Англійська мова – мова міжнародного спілкування .» Учні на цьому уроці отримали можливість дізнатись якою на сьогодні є важливість оволодіння англійською мовою , для якої частини населення Землі вона є рідною , та на прикладі презентацій відкрили для себе цікаві факти про англійську мову .

   Четвер 5.11 – відзначився подорожжю через віки. А саме , ті хто завітав на виховний захід організований та проведений викладачем Рябоконь І.О. – мали змогу відчути себе і прадавніми слов’янами , і середньовічними жителями і сучасними українцями . Всі ці перетворення відбувалися в рамках виховного заходу . Життя і побут давніх українців . А на останок учні в своїх думках розділились на тих , хто хотів би жити в якій історичній епосі ,та до якого соціального стану відноситись .

   В п’ятницю 6.11.2015 р. – викладач правознавства Сімчишин В.І. провів виховний захід на тему «Ми і право .» Форму проведення було обрано у вигляді змагань між учнями групи №42 , 43 . Даний захід мав як виховну так і навчальну мету , тому що  дав можливість як поглибити так і набути нові вміння , навички , знання з реалізації основних , прав , свобод громадян.

   Предметний тиждень гуманітарного циклу завершився підведенням підсумків , та окресленням планів на майбутнє досконале викладання предметів гуманітарного циклу . Слід зауважити , що всі заходи предметного тижня були заплановані з використанням інформаційно – комунікативних технологій , та спрямовані на реалізацію єдиної науково – методичної проблеми методичної комісії гуманітарного циклу , та навчального закладу ПТУ №16 м. Мала Виска.       

 

 

Звіт

про проведення тижня предметів природничо – математичного циклу

  ПТУ № 16 м. Мала Виска

 

      Предметний тиждень проходив з 26.10.2015 по 30.10.2015 року .

Заходи предметного тижня розпочалися презентацією творчої лабораторії членів МК. В методичному кабінеті було представлено виставку навчально- методичних матеріалів до тем програми навчальних предметів.

  27.10.2015 в групі № 19 було проведено відкритий урок з фізики на тему :

« Механічна взаємодія. Сила. Види сил в механіці. Додавання сил» з використанням мультимедійних презентацій.

Цікаво проведено інтелектуально – розважальну гру «Математичні перегони» для учнів групи № 17 та № 27. Зустріч стала пізнавальною, навчальною, цікавою. Команди проявили  максимум кмітливості, сміливості, веселості, коректності та організованості.

   У середу 28.10.2015  року  учні групи № 15 поглиблювали знання з хімії щодо «Загальних відомостей про мінеральні добрива. Раціональне використання добрива та проблеми охорони природи від забруднення продуктами та відходами хімічних виробництв. Роль хімії у розв’язанні сировинної проблеми». Викладач разом з учнями доступно і цікаво доніс нову інформацію за допомогою презентацій та відеороликів. Матеріал сприймався учнями легко і був добре засвоєний.

Четвер 29.10.2015року відзначився в групі № 19 проведенням навчально – виховного заходу з біології та екології « Живе обличчя моєї Землі». Шляхом використання мультимедійних презентацій, музичного та наочного оформлення виховували в учнів любов , людяність, доброту, почуття патріотизму, викликали почутті відповідальності за майбутнє нашої планети, нашої Землі. Учні були активні, показували своє розуміння екологічної проблеми. Були зацікавлені.

У п’ятницю 30.10.2015р. у групі №15 було проведено відкритий урок з математики на тему «Способи задання функції. Графік функції» 

В ігровій формі учні узагальнили, повторили та систематизували знання про способи задання функцій, про графік функцій, удосконалили вміння визначати властивості функцій за її графіком. Урок пройшов з використанням мультимедійних презентацій. Учні з цікавістю і досить активно виконували поставлені завдання.

  Завершився предметний тиждень підведенням підсумків. Методист та члени МК відмітили позитивні моменти в роботі методичної комісії в процесі підготовки та проведення заходів предметного тижня, а також вказано на недоліки.

 

        Голова МК:                О.А.Юрченко

  З 16 по 20 листопада методична робота училища висвітлювалась в проведенні засідань методичних комісій з предметів гуманітарного циклу та професії «Оператор комп¢ютерного набору.» На порядку денному обговорювались питання використання між предметних зв’язків та роль ІКТ у формуванні зацікавленості учнів до вивчення предметів.

      В рамках проведення засідання методичної  комісії пройшов відкритий урок з матеріалознавства на тему «Виявлення дефектів керамічної цегли та каменю .»    

 

16 жовтня відбулося відкрите засідання методичної комісії з професій “Оператор комп’ютерного набору ” , представила презентацію “Теоретичні питання поняття ІКТ та практичні навики їх використання в навчально – виробничому процесі училища  ”

9 вересня педагогічний колектив училища проводив першу в навчальному році чергову педагогічну раду.

На порядку денному - питання обговорення та затвердження перспективного плану училища на 2015-2016 н.р.

- аналіз результативності профорієнтаційної роботи

- звіти майстрів випускних груп по працевлаштуванню випускників

Методична робота

ЄДИНА НАУКОВО-МЕТОДИЧНА ПРОБЛЕМА УЧИЛИЩА

 

« ТВОРЧИЙ ПОШУК ТА ІННОВАЦІЙНИЙ ПІДХІД  
У ПІДГОТОВЦІ ТА ВИХОВАННІ МАЙБУТНЬОГО РОБІТНИКА»
 

І етап 2012-2013

Девіз « Педагогічна ідея – це повітря, в якому розправляє крила педагогічна творчість» В.О .Сухомлинський

 

ІІ етап 2013-2014

Девіз «Навчання –це лише одна з пелюсток тієї квітки, що зветься вихованням» 

В.О .Сухомлинський

 

ІІІ етап 2014-2015

Девіз « сильним і досвідченим стає педагог, який уміє аналізувати свою роботу»  В.О.Сухомлинський

 

ОРГАНІЗАЦІЯ МЕТОДИЧНИХ СЛУЖБ УЧИЛИЩА

1.Методичні комісії :

- предметів гуманітарного циклу(голова Сімчишин В.І)

- предметів природничо-математичного циклу (голова Юрченко О.А)

- з професій « кухар, кондитер» ,

     «Перукар (перукар-модельєр) ( голова Мельник С.В.)

-з професії « Оператор комп”ютерного набору»  (голова Байбузан В.Б.)

- з професій « Слюсар з ремонту с\г машин та устаткування, тракторист-машиніст с\г виробництва» ( голова Ахромеєв Ю.П.)

- з професій будівельного профілю ( голова Докторова О.С)

- класних керівників (голова Холодна Н.Л.)

2. Робота шкіл:

- Перспективного педагогічного досвіду ( керівник Задорожна В.М.)

- Голів методичних комісій: ( керівник Бевзюк Г.М.)

ЯКІСНИЙ СКЛАД ПЕДАГОГІЧНИХ  ПРАЦІВНИКІВ   УЧИЛИЩА